captcha

Jūsų klausimas priimtas

Birštone – gera žinia turistams ir darbo ieškantiems žmonėms

Birštone daugėja sveikatinimo paslaugų ir apgyvendinimo vietų. Tai gera žinia darbo ieškantiems žmonėms ir turistams, kurių skaičius per pirmąjį pusmetį išaugo daugiau nei 13 proc. Nors dauguma atvykstančiųjų – lietuviai, Birštoną pamėgo ir svečiai iš Estijos, Danijos, daugėja ir ukrainiečių.
BNS nuotr.
BNS nuotr.

Šešiuose viešbučiuose, trijuose svečių namuose, sanatorijose ir privačiai vienu metu Birštonas gali priimti 2 tūkst. 300 svečių.

Po mėnesio turistus priims naujas sveikatingumo ir poilsio centras. Jis iškilo ant prieš daugiau nei 30 metų stovėjusios apleistos sanatorijos pamatų. Investicijos siekia 20 mln. eurų.

Čia dirbs 170 žmonių. Darbuotojų ieškoma ne tik Birštone, bet ir aplinkiniuose miestuose. Šiame poilsio komplekse vienu metu sutilptų pusketvirto šimto svečių.  

„Birštone konkurencija yra šiai dienai labai maža. Paklausa gerokai viršija pasiūlą, nes šiuo metu Birštone veikiančios sanatorijos yra užpildytos, virš 85 proc. užimtumas. Mes vienas kitą papildome. Mes stengiamės sukurti savo SPA, kad papildytume Birštono paslaugų spektrą ir kad atvykę žmonės rastų pagal savo poreikius“, – sako projekto „Vytautas mineral SPA“ plėtotojas Norbertas Pranckus.            

„Birštono turistai yra dviejų tipų. Tie, kurie atvyksta savaitgaliais, ir tie, kurie atvyksta ilgesniam laikui, sveikatinimui, profilaktikai. Tie, kurie atvyksta savaitgaliams, jiems yra suformuoti kompleksai, gali būti dviejų nakvynių, vienos. Tarkim, jeigu yra 4 asmenų šeima, jie vidutiniškai palieka 250 eurų, tai yra nakvynė, maitinimas ir keletas procedūrų“, – aiškina Birštono turizmo informacijos direktorė Rūta Kapačinskaitė.

Turistams pritaikyta miesto infrastruktūra. Pavyzdžiui, įrengti dviračių takai, mineralinio vandens biuvetės ir garintuvai, sveikatingumo parkai.

„Ateityje įrengsime ir jau dabar įrenginėjame mašinų stovėjimo aikšteles, kad žmogus, atvykęs į kurortą, galėtų pasistatyti automobilį, pats su dviračiu ar pėstute pasivaikščioti po gražų, žalią kurortą ir čia pailsėti čia. Galėtų būti pėsčiųjų kurortas, apie tai ir svajojame“, – sako Birštono merė Nijolė Dirginčienė.

Šiemet kurorte per pirmąjį pusmetį apsilankė daugiau nei 40 tūkst. turistų.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Ekonomika

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close