captcha

Jūsų klausimas priimtas

Lietuvos paštas siūlo naujas paslaugas kaimo gyventojams

Nuo kitų metų pavasario Lietuvos paštininkai mažesnių miestų ir kaimiškų vietovių gyventojus ruošiasi aptarnauti geriau, didžiąją dalį pašto paslaugų atlikdami gyventojo namuose. Vadinamieji ateities laiškininkai bus aprūpinti išmaniąja įranga, paštininką bus galima išsikviesti ir telefonu.
BNS nuotr.
BNS nuotr.

Lietuvos paštas imasi bandomojo projekto daugiausia kaimiškose vietovėse klientams suteikti daugiau paslaugų, nei teikė iki šiol. Dabar paštininkas tik pristatydavo korespondenciją, prenumeratą, siuntas, o dabar ketinama siuntas iš kliento namų ir išsiųsti. 

„Tarkime, jūs paskambinsite mūsų bendruoju telefonu ir užsisakysite laiškininko paslaugą, t. y. siuntos išsiuntimo paslaugą namuose. Atvykęs laiškininkas turės įrenginį, kuriame bus programėlė. Jos pagalba ji galės suteikti šią paslaugą, t. y. įvertinti pagal siuntimo šalį, pagal tarifus įvertinti ir jums pasakyti, kokia yra ta siuntos išsiuntimo kaina, turės visas priemones, t. y. pakavimo, kurios jums būtų reikalingos tai siuntai supakuoti išsiunčiant. Ir, žinoma, turi turėti svarstykles, nes siuntos yra sveriamos“, – aiškina Lietuvos pašto tinklo direktorė.

Kitų metų pradžioje ateities laiškininkas dirbs 400 kaimiškų paštų. Lietuvos pašte dirba maždaug 2,5 tūkst. laiškininkų, iš kurių naujo darbo įgūdžių dabar apmokomi 30 darbuotojų. Jie aprūpinti mobiliais telefonais ir planšetėmis.

„Laiškininkui didelis privalumas yra tas, kad jis su savimi visada turi internetą, gali klientui suteikti informaciją visokiais aktualiais klausimais, nes kaimo vietovėse žmonės ne visi prenumeruoja laikraščius, bet kai laiškininkas nuvyksta, pavyzdžiui, pasikeitė autobuso tvarkaraštis, laiškininkas pasižiūri internete ir suteikia žmogui informaciją“, – sako Ukmergės rajono Veprių pašto laiškininkė Laima Krištaponienė.

Lietuvos pašto vadovai sako, kad gyventojams paštininko iškvietimas į namus nieko nekainuos, tad pašto paslaugos nebrangs.

„Investicijos skaičiuojamos taip, kad vienai darbo vietai, laiškininką parūpinti darbo priemonėmis ir tam tikromis saugumo priemonėmis, skaičiuojame apie 500 eurų. Mes etapais įvedinėsime, investicijos irgi bus etapais pagal skaičių“, – teigia Lietuvos pašto generalinė direktorė Lina Minderienė.

Pasak direktorės, ateities laiškininko koncepcija paštuose bus įgyvendinama palaipsniui, visiškai modernizuoti paštą prireiks milijono eurų investicijos.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Ekonomika

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...