captcha

Jūsų klausimas priimtas

Singapūras kviečia Lietuvos verslą

Singapūras kviečia Lietuvos verslą užmegzti pirmuosius ryšius šuoliui į Pietryčių Azijos rinkas. Ypač laukiama startuolių ir aukštųjų technologijų, inovacijų specialistų.
Reuters/Scanpix nuotr.
Reuters/Scanpix nuotr.

Singapūre, vienoje mažiausių pasaulio valstybių, gyvena beveik 5 mln. žmonių, tačiau pagal pagrindinius ekonominius rodiklius ši valstybė yra pasaulio elito grupėje. Miestas-valstybė priklauso vienam iš sparčiausiai augančių Pietryčių Azijos regionų. Pagal Ekonominės laisvės indeksą Singapūras – antra laisviausia ekonomika pasaulyje, čia žemas korupcijos lygis.

„Nereikėtų orientuotis tik į Singapūrą, Kinijos rinka yra daugiau nei 1 mlrd. gyventojų, panaikinus vieno vaiko politiką, jie turi nepaprastą trūkumą, labai didelį trūkumą ne tik viso vaikiško maisto, bet ir visko, kas susiję su šią sritimi, tai Singapūras yra puikus kanalas išsiplėsti į Aziją“, – teigia Baltijos šalių ir Singapūro prekybos rūmų valdybos narys Antanas Danys.

Singapūrą ypač domina inovacijos ir technologijos. Nors sparčiai auga inžinierių skaičius, keli valstybiniai fondai remia startuolius, dirbančius gyvybės mokslų srityje, Singapūras nesiekia sukurti visko pats – laukia  talentų iš kitų šalių, ypač Europos.

„Matau daug bendro tarp Lietuvos ir Singapūro: esame mažos šalys, labai jaunos valstybės, mūsų ekonomika auga labai sparčiai, net galėčiau pasakyti – esame savo regionų centrai. Todėl Singapūre laukiame įvairių sričių verslų – ir mažų, ir didelių bendrovių, kurios dirba pagal visuotinai pripažintas verslo tradicijas, todėl matome Lietuvos verslui galimybių Singapūre ir Pietryčių Azijoje“, – kviečia Singapūro ekonominės plėtros departamento Europos regiono direktorė An Ve Moo.

Galimybių Singapūre mato ir Lietuvos verslas. 90 proc. produkcijos eksportuojanti, saulės elementus gaminanti „BOD Group“, įkėlusi koją į Singapūro kaimynystėje esančią Malaiziją, dairosi į visą Pietryčių Aziją, ypač Indoneziją.

„Iš Vokietijos labai daug rimtų mokslininkų, susijusių su saulės energetika, iškeliavo į Singapūrą dėstyti ir mokyti, deja, tenka bėgti ir paskui juos, nes ta ašis ir centras vis pamažu juda į rytus ir pietus, būtent kas susiję su atsinaujinančia energetika“, – sako „Global BOD Group Holding“ vadovas Vidmantas Janulevičius.

 „Doing Business“ reitinge, pagal sąlygas verslui, Singapūras užima pirmą vietą pasaulyje, Lietuva – 20. Pagal galimybes pradėti verslą Singapūras šiek tiek atsilieka nuo Lietuvos, tačiau, kaip ir Honkongas, išsiskiria verslui palankia mokesčių aplinka, tai yra itin mažais mokesčiais.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Ekonomika

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...