captcha

Jūsų klausimas priimtas

Lietuva remia ambicingą ES prekybos politiką

Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius kartu su 11-os ES šalių prekybos ministrais bendru laišku kreipėsi į ES prekybos komisarę Cecilia Malmstrom. Reaguodami į ES vykstančius aktyvius debatus dėl ES prekybos politikos prioritetų ir naujųjų prekybos sutarčių naudos, ministrai ragina greičiau baigti visas reikalingas procedūras ir pradėti taikyti naująjį prekybos susitarimą tarp ES ir Kanados, taip pat reiškia paramą besitęsiančioms deryboms su JAV dėl Transatlantinės prekybos ir investicijų partnerystės (TTIP) sutarties, skelbiama Užsienio reikalų ministerijos pranešime spaudai.
BNS nuotr.
BNS nuotr.

Laiške Švedijos, Danijos, Suomijos, Estijos, Latvijos, Lietuvos, Italijos, Ispanijos, Airijos, Čekijos, Jungtinės Karalystės ir Portugalijos prekybos ministrai ragina ES prekybos komisarę derybų dėl TTIP eigoje siekti ambicingų tikslų ir baigti spręsti likusius svarbius klausimus.

„Akivaizdžiai matome, kad dėl Rusijos paskelbto embargo ir blogėjančios padėties šioje šalyje Lietuvos eksportas sukasi į ES, JAV ir kitų trečiųjų šalių rinkas. JAV – jau 3-ia eksporto rinka lietuviškos kilmės prekėms ir 2015 metais mes 3-is kartus daugiau lietuviškų gaminių eksportavome į JAV nei į Rusiją. Lietuvos eksportas į Kanadą 2015 m. išaugo 21 procentu. Pastebime vis didėjantį Lietuvos įmonių aktyvumą JAV ir Kanados rinkose. Todėl remiame šių naujos kartos prekybos sutarčių įsigaliojimą“, – sakė L. Linkevičius.

Pasak Lietuvos diplomatijos vadovo, Lietuvai svarbi ambicinga ES prekybos politika ir naujosios prekybos sutartys, kurios sudaro geresnes sąlygas ES ir Lietuvos eksportuotojams patekti į kitų šalių rinkas. „30 procentų darbo vietų Lietuvoje priklauso nuo prekių ir paslaugų eksporto, todėl turime mažinti prekybos barjerus su transatlantiniais partneriais ir stiprinti transatlantinius ekonominius ryšius. Kartu tikimės, kad su JAV sugebėsime pasiekti, kad Europos gamintojai turėtų geresnes galimybes dalyvauti JAV viešųjų pirkimų rinkoje“, – teigė L. Linkevičius.

Pagal lietuviškos kilmės prekių eksportą JAV užima net 3-ią vietą tarp Lietuvos eksporto partnerių ir pagal šį rodiklį daugiau kaip 3 kartus lenkia Rusiją. Lietuviškų sūrių ir varškės eksportas į JAV 2015 m. išaugo 2,5 karto, dvigubai išaugo optikos, matavimo, medicinos prietaisų eksportas.

Į Kanadą 2015 m. buvo eksportuota prekių už 171 mln. eurų. Pasirašius susitarimą su Kanada, palengvės eksporto sąlygos lietuviškiems baldams, tekstilės ir aprangos gaminiams, oro kondicionavimo, elektros aparatūrai, žvejybos tinklams, plastikiniams gaminiams.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Ekonomika

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...