captcha

Jūsų klausimas priimtas

Seimas atmetė prezidentės veto dėl Darbo kodekso

Seimo nariai trečiadienį atmetė prezidentės Dalios Grybauskaitės veto dėl naujojo Darbo kodekso ir paliko birželį priimtą kodekso variantą, liberalizuojantį darbo santykius.
BNS nuotr.
BNS nuotr.

Už tai balsavo 74 parlamentarai, 39 buvo prieš, 10 susilaikė.

„Šį Seimo sprendimą vertins rinkėjai“, – prezidentės D. Grybauskaitės poziciją BNS perdavė jos spaudos tarnyba.

Tuo metu premjeras Algirdas Butkevičius trečiadienį Seime pabrėžė, kad naujasis Darbo kodeksas yra būtinas Lietuvai, norint konkuruoti pasaulyje.

„Atmetimo metu mes galime daug greičiau pataisyti kai kuriuos straipsnius, kurie yra suderinti su profsąjungų vadovais. (prezidentės veto – BNS) priėmimo metu mes uždelsime ir manau, vargu, ar šioje kadencijoje priimsime“, – trečiadienį Seime kalbėjo premjeras Algirdas Butkevičius.

Anot premjero, naujasis Darbo kodeksas sukurs prielaidas stiprinti šalies konkurencingumą varžantis dėl investicijų, didins šalies atsparumą galimiems ekonominiams sukrėtimams. Po Seimo sprendimo išplatintame pranešime ministras pirmininkas teigė, kad toliau bus dedamos pastangos, jog naujasis kodeksas atitiktų visų suinteresuotų šalių lūkesčius. Vyriausybės vadovas teigė, kad įstatymui įsigaliojus, bus stebima kaip jis veikia ir, reikalui esant, naujasis Darbo kodeksas bus toliau tobulinamas.

Atmesti prezidentės veto siūlęs Darbo partijos frakcijos seniūnas Kęstutis Daukšys teigė, kad palikus galioti birželį priimtą kodekso variantą būtų sukurta geresnė darbo rinka.

„Lietuvai reikia kuo daugiau gerai apmokamų darbo vietų, kur su žmonėmis būtų skaitomasi, vertinamas jų darbas ir sugebėjimas. Šita naujas Darbo kodeksas tam dalykui atsirasti leidžia. Gal ir atsiras vienas kitas netikslumas, tačiau kitas Seimas galės juos ištaisyti. Bet jei užkliūsime su prezidentės veto, tai neves mūsų į geresnę darbo rinką, o nuves mus į baudžiavą, kuri galioja ir dabar“, – parlamente kalbėjo K. Daukšys.

Priimti prezidentės pasiūlytas pataisas siūlęs konservatorius Kęstutis Masiulis tvirtino, kad toks žingsnis yra „teisingesnis ir humaniškesnis“.

„Mes pritariame prezidentės veto su visomis pataisomis, nors ne visos pataisos mums yra tinkamos. Mums atrodo, kad tikrai reikėtų lanksčiau kalbėti su dirbančiaisiais ir daryti nuolaidas. Mūsų manymu, šiandien yra protingiausias, labiausiai kompromiso ieškantis žingsnis yra priimti Darbo kodeksą su prezidentės pataisomis ir registruoti naujas pataisas per šią kadenciją, kad veltui nenueitų tas darbas. Naujas kodeksas gal truputį šleivas, gal truputį kreivas, bet kompromisinis ir svarbiausia taikus, nepriešinantis darbuotojų ir darbdavių“, – Seime kalbėjo konservatorė Irena Degutienė.

Trečiadienį posėdžiavęs Seimo Socialinių reikalų ir darbo komitetas siūlė pritarti D. Grybauskaitės veto naujajam Darbo kodeksui.

Prezidentė darbo santykius liberalizuojantį Darbo kodeksą vetavo liepos pradžioje, sakydama, kad jis nepakankamai užtikrina darbuotojų teises ir „įteisina darbdavių dominavimą“. Vyriausybė ir darbdavių atstovai sako, kad naujasis kodeksas padės sukurti naujų darbo vietų ir užtikrins Lietuvos konkurencingumą.

Iš viso prezidentė Seimui buvo pateikusi 22 pasiūlymus, kaip taisyti Darbo kodeksą.

Tarptautinis valiutos fondas (TVF) šią savaitę pareiškė, kad atsisakiusi Seimo priimto naujojo Darbo kodekso Lietuva prarastų konkurencingumą. Kai kurie kodekso rengėjai teigė, kad su prezidentės pataisomis kodeksas būtų blogesnis nei dabar jau galiojantis.

Seimas taip pat atmetė prezidentės D. Grybauskaitės veto vadinamojo ilgalaikių išmokų įstatymo. Seimas birželio pabaigoje nustatė papildomas išeitines išmokas ilgai vienoje darbovietėje dirbusiems atleistiems asmenims. Už 5–10 metų darbą tokiems darbuotojams iš specialaus fondo būtų mokama vienos, už 10–20 metų – dviejų, o ilgiau – trijų vidutinių algų dydžio išmoka. Išmokos būtų ribojamos ir negalėtų viršyti trijų minimalių mėnesio algų.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Ekonomika

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...