captcha

Jūsų klausimas priimtas

Per metus dirbtos valandos darbo sąnaudos padidėjo 6,6 proc.

Antrą šių metų ketvirtį, palyginti su tuo pačiu 2015-ųjų ketvirčiu, vienos dirbtos valandos darbo sąnaudos pramonės, statybos ir paslaugų įmonėse (įskaitant ir individualiąsias), pašalinus darbo dienų skaičiaus įtaką, padidėjo 6,6 proc., iš jų verslo įmonėse – 7,8 proc.
BNS nuotr.
BNS nuotr.

Statistikos departamento duomenimis, pašalinus darbo dienų skaičiaus įtaką, per metus vienos dirbtos valandos darbo sąnaudos augo visų veiklos rūšių įmonėse, įstaigose ir organizacijose, labiausiai – 13,8 proc. – apgyvendinimo ir maitinimo paslaugų veiklos, padidėjo transporto ir saugojimo įmonėse – 9,4 proc., apdirbamosios gamybos – 9,3 proc., kitos aptarnavimo veiklos – 9,2 proc., statybos – 8,7 proc.

Vienos dirbtos valandos darbo sąnaudų augimą, pašalinus darbo dienų skaičiaus įtaką, 2016 m. antrąjį ketvirtį, palyginti su tuo pačiu 2015 m. ketvirčiu, lėmė nuo 2016 m. sausio 1 d. iki 350 EUR padidinta minimalioji mėnesinė alga, didesnės išeitinės išmokos, didesnė darbo apimtis ir kitos priežastys.

Vienos dirbtos valandos bruto darbo užmokestis ir išmokos natūra pramonės, statybos ir paslaugų įmonėse, pašalinus darbo dienų skaičiaus įtaką, per metus padidėjo 6,5 proc., iš jų verslo įmonėse – 7,6 proc. Kitos darbo sąnaudos (socialiniai darbdavio įnašai ir įmokos), pašalinus darbo dienų skaičiaus įtaką, per metus padidėjo 6,9 proc., iš jų verslo įmonėse – 8,4 proc.

Per metus, pašalinus darbo dienų skaičiaus įtaką, vienos dirbtos valandos bruto darbo užmokestis ir išmokos natūra augo visų veiklos rūšių įmonėse, įstaigose ir organizacijose. Labiausiai – 13,7 proc. – vienos dirbtos valandos bruto darbo užmokestis ir išmokos natūra padidėjo apgyvendinimo ir maitinimo paslaugų įmonėse, kitos aptarnavimo veiklos – 9,7 proc., apdirbamosios gamybos – 9,5 proc., statybos – 9,1 proc., bei informacijos ir ryšių – 8,6 proc.

2016 m. antrąjį ketvirtį, palyginti su 2015 m. atitinkamu ketvirčiu, pašalinus darbo dienų skaičiaus įtaką, kitos darbo sąnaudos augo visų veiklos rūšių įmonėse, įstaigose ir organizacijose, išskyrus elektros, dujų, garo tiekimo ir oro kondicionavimo įmonėse, kuriose 4,7 proc. sumažėjo. Labiausiai – 21,5 proc. – vienos dirbtos valandos darbo sąnaudos didėjo vandens tiekimo, nuotekų valymo, atliekų tvarkymo ir regeneravimo įmonėse, apgyvendinimo ir maitinimo paslaugų veiklos – 14,1 proc., transporto ir saugojimo – 13,2 proc., bei meninės, pramoginės ir poilsio organizavimo veiklos įmonėse, įstaigose ir organizacijose – 9,4 proc. 

Antrą šių metų ketvirtį, palyginti su pirmuoju, vienos dirbtos valandos darbo sąnaudos pramonės, statybos ir paslaugų įmonėse (įskaitant ir individualiąsias), pašalinus sezono ir darbo dienų skaičiaus įtaką, padidėjo 1,5 proc., iš jų verslo įmonėse – 1,9 proc. 

Pašalinus sezono ir darbo dienų skaičiaus įtaką, per ketvirtį darbo sąnaudos labiausiai – 5,3 proc. – padidėjo statybos įmonėse, apgyvendinimo ir maitinimo paslaugų veiklos – 4,9 proc., transporto ir saugojimo – 3,8 proc., o sumažėjo nekilnojamojo turto operacijų įmonėse – 4,8 proc., elektros, dujų, garo tiekimo ir oro kondicionavimo – 0,7 proc. bei žmonių sveikatos priežiūros ir socialinio darbo įmonėse, įstaigose ir organizacijose – 0,4 proc. 

Šaltinis www.elta.lt

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Ekonomika

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close