captcha

Jūsų klausimas priimtas

Vilniečiams bus atlyginta beveik 56 mln. eurų žala dėl miestui nesumokėtos GPM dalies

Sostinės savivaldybei ir vyriausybei pavyko taikiai išspręsti daugiau nei keturis metus trukusį ginčą dėl gyventojų pajamų mokesčio (GPM) – trečiadienį Vilniaus apygardos administracinis teismas paskelbė nutartį ir patvirtino taikos sutartį tarp savivaldybės ir vyriausybės: vilniečiams bus atlygintas penktadalis miesto negautos gyventojų pajamų mokesčio dalies už 2009–2012 metus, rašoma pranešime spaudai.
BNS nuotr.
BNS nuotr.

„Sveikinu Teismo sprendimą – vilniečiai gaus beveik 56 mln. eurų kompensaciją, kuri bus sumokėta miestui per trejus metus, po 18.6 mln. eurų. Savivaldybė šias lėšas panaudos seniausių miesto skolų grąžinimui. Dėkojame Finansų ministerijos vadovams ir specialistams už efektyvias diskusijas ir derybose išgirstus savivaldybės argumentus“, – sako Administracijos direktorė Alma Vaitkunskienė.

Sutartyje numatyta, kad kompensacijos lėšos bus panaudotos pirmiausia dengiant iki 2015 metų balandžio susidariusias senas savivaldybės skolas. Pasak Administracijos direktorės, kaip teisingiausiai lėšas panaudoti ir koks bus subjektų sąrašas, kuriems bus pervedamos lėšos, Administracija derinsis kartu su miesto Taryba. Dalis atsilaisvinusių lėšų galės būti panaudotos vilniečių taip laukiamoms investicijoms, renovuojant mokyklas ir darželius.

Kompensuojama suma buvo suskaičiuota remiantis Konstitucinio teismo išvada, kurioje buvusi GPM skirstymo tvarka pripažinta diskriminacine vilniečių atžvilgiu, pagal tai, kiek miestas neteko pinigų, kai galiojo ankstesnė ydinga mokesčio skaičiavimo tvarka.

Šiai Taikos sutarčiai jau anksčiau buvo pritarusios tiek Vilniaus miesto savivaldybės taryba, tiek vyriausybė.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Ekonomika

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close