captcha

Jūsų klausimas priimtas

Butus rugpjūtį aktyviau pirko visi, tik ne vilniečiai

Nekilnojamojo turto rinka vasarai baigiantis kiek padidino apsukas, labiausiai išaugo pirkėjų susidomėjimas butais. Vis dėlto ši tendencija rugpjūtį aplenkė Vilnių, rašoma Registrų centro pranešime spaudai.
BNS nuotr.
BNS nuotr.

Negalutiniais Registrų centro duomenimis, rugpjūtį NT pirkėjai buvo aktyvesni: pirkimo sandoriais iš viso perleisti 10 508 pastatai, patalpos ir žemės sklypai. Tai yra 6,7 proc. daugiau, nei liepą, kuomet perleisti 9 845 NT objektai, ir beveik 11 proc. daugiau, nei tuo pačiu metu pernai.

Rugpjūtį būsto pirkėjai labiau domėjosi butais, o ne individualiais gyvenamaisiais namais. Pirkimo sandoriais įgyti 932 butai – 7,1 proc. daugiau, nei liepą, ir tik 2,1 proc. daugiau, nei pernai rugpjūtį. 

Vidutiniškai skaičiuojant, praėjusį mėnesį kasdien pirkimo sandoriais buvo perleidžiama po 100 butų kasdien – nauji savininkai šeimininkauti pradėjo iš viso 3 079 butuose. Rugpjūtis aktyvumu butų rinkoje liepą lenkė 9,5 proc., o lyginant su 2015 m. tuo pačiu laikotarpiu, buvo geru penktadaliu – 22 proc. – aktyvesnis. Palyginimui, liepą pirkimo sandoriais perleista 2 811 butų, pernykštį rugpjūtį – 2 521, o 2014 m. tą patį mėnesį – 2 573 butai.

Kalbant apie butų rinką didžiuosiuose miestuose, Klaipėdoje ir Kaune, rugpjūtį ji buvo dinamiškesnė ir žymiai aktyvesnė, nei vidurvasarį. Tuo metu Vilniuje paskutinis vasaros mėnuo butų rinkos aktyvumu keliais procentais nusileido liepai. Gali būti, kad butų pardavimus sostinėje koregavo vasaros pabaigoje išauganti nuomojamo būsto paklausa – užuot turtą pardavę, kai kurie savininkai rinkosi uždirbti iš nuomos. Tačiau vangokai registruojami nuomos sandoriai neleidžia daryti tikslių išvadų apie NT rinkos tendencijas.

Žemės rinkoje rugpjūtį vis dar buvo juntamas vidurio sezonui būdingas rinkos sulėtėjimas. Praėjusį mėnesį pirkimo sandoriais perleisti 4 909 žemės sklypai. Toks rezultatas liepą lenkia tik 3,9 proc., o lyginant su pernai rugpjūčiu, šiųmetis buvo 4,7 proc. aktyvesnis.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Ekonomika

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...