Verslas

2016.09.07 07:31

Lietuva išlieka daugiausia užsienio investicijų pritraukiančia valstybe regione

Jurgita Čeponytė, LRT RADIJAS, LRT.lt2016.09.07 07:31

Statistikos departamento duomenimis, Lietuvoje užsienio kapitalo įmonių bei jose dirbančių žmonių skaičius pastaruosius 6 metus augo ketvirtadaliu. Nors šiemet trys pasaulyje žinomos kompanijos paskelbė iškeliančios gamybą iš šalies, Lietuva išlieka daugiausia tiesioginių užsienio investicijų pritraukiančia valstybe Rytų Europoje.

Trys pasaulinės kompanijos šiemet pranešė iš Lietuvos iškeliančios gamybą dėl veiklos optimizavimo. Dėl to darbo šalyje neteks iki pusantro šimto žmonių.

Tačiau investicijų plėtros agentūros duomenimis, praėjusiais metais pritrauktos investicijos turėtų sukurti daugiau kaip 4 tūkstančius naujų darbo vietų.

Šiemet pranešta apie kelių užsienio milžinių atėjimą į šalį. Pavyzdžiui, Danijos langų ir durų gamintoja planuoja pradėti gamybą Marijampolėje, o tam per artimiausią dešimtmetį įdarbins apie 1000 žmonių.  Vis dėlto, specialistai pabrėžia, kad net ir vienos įmonės pasitraukimas yra bloga žinia, siunčiama potencialiems investuotojams, o sprendimui įtakos galėjo padaryti ir nepriimtas Darbo kodeksas, itin aukšta darbo jėgos kaina, dėmesio jau dirbantiems investuotojams trūkumas.