captcha

Jūsų klausimas priimtas

Investuotojai kvietė parlamentą patvirtinti DK be prezidentės pataisų

Lietuvoje investuojančias įmones vienijančių organizacijų – asociacijos „Investors‘ Forum“, JAV, Didžiosios Britanijos ir Norvegijos prekybos rūmų − vadovai antradienį susitiko su Seimo pirmininke Loreta Graužiniene. 
BNS nuotr.
BNS nuotr.

Investuotojai su parlamento vadove aptarė paskutinės šios kadencijos Seimo rudens sesijos darbotvarkę, ypatingą dėmesį skirdami naujajam socialiniam modeliui bei prezidentės Dalios Grybauskaitės vetuotam Darbo kodeksui. Verslo atstovai L. Graužinienei įteikė 200 įvairių šalies įmonių vadovų, darbdavių ir visuomenės vadovų pasirašytą kreipimąsi, kuriuo Seimas raginamas palikti galioti birželį priimtą Darbo kodeksą, rašoma pranešime spaudai. 

„Lietuvai būtina rimtai susirūpinti investicine aplinka ir pastarųjų dienų įvykiai, kai kurių stambių bendrovių sprendimai nutraukti gamybą Lietuvoje yra daugiau nei iškalbingas signalas. Taip, tiesioginių užsienio investicijų srautų statistika ir mūsų tyrimų duomenys rodo, kad tebesame investuotojams patraukli šalis. Tačiau užuot save guodę, turime paklausti: ką galime padaryti, kad tarptautinės įmonės nė nesvarstytų galimybės iškelti veiklą iš Lietuvos, bet priešingai, norėtų ją koncentruoti būtent čia? Vieną iš atsakymų – būtinybę lanksčiau reguliuoti darbo santykius – esame pateikę dar prieš dešimtmetį ir kartojome kasmet. Tad kviečiame Seimą pasinaudoti paskutine proga užbaigti kadenciją išmintingais, šalies konkurencingumą didinančiais sprendimais“, − pranešime spaudai cituojamas Rolandas Valiūnas, asociacijos „Investors‘ Forum“ valdybos pirmininkas.

Tokios pozicijos laikosi ir 200 kreipimąsi į Seimo narius pasirašiusių visuomenės bei verslo atstovų. Pasak jų, katastrofiškai prastėjant Lietuvos demografinei padėčiai, valstybę šiuo metu išlaiko vos apie 900 tūkst. privačiame sektoriuje dirbančių mokesčių mokėtojų. Tam, kad jų daugėtų ir kad kuo daugiau žmonių galėtų išnaudoti savo potencialą, prisitaikyti prie kintančio pasaulio ir reikalingas naujasis socialinis modelis. 

Birželį Seimo priimtą Darbo kodeksą kreipimosi autoriai vadina kompromisu, galinčiu nukreipti Lietuvą pažangos keliu. Tačiau prezidentės veto ir siūlomos įstatymo pataisos darbo santykių reguliavimą tik dar labiau apsunkintų, todėl, kaip teigiama kreipimesi, Seimas geriau jau paliktų šiuo metu galiojant Darbo kodeksą.

„Žinome, kokiu milžinišku potencialu pasižymi Lietuva, ir kaip sugeba siekti užsibrėžtų tikslų. Šalis iškovojo nepriklausomybę ir tapo demokratine valstybe. Lietuva tapo Europos Sąjungos ir NATO nare, priimdama su tuo susijusius, iš pažiūros nepopuliarius sprendimus, o dabar siekia įstoti į Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizaciją. Lietuva sugeba pasirūpinti savo saugumu, tačiau metas žengti kitą žingsnį ir pasirūpinti šalies ekonomine gerove, išnaudoti savo privalumus. Jūs turite visas galimybes tai padaryti – lietuvių ryžtu mes, čia gyvenantys užsienio šalių piliečiai, ne kartą įsitikinome“, − pažymėjo Chrisas Butleris, Didžiosios Britanijos prekybos rūmų valdybos pirmininkas.

Investuotojų atstovai atkreipė Seimo pirmininkės dėmesį į aplinkybę, kad Pasaulio ekonomikos forumo reitinge pagal darbo santykių lankstumą Lietuva užima 102 vietą. Tuo tarpu Latvija yra 32-oje, Estija – 13-oje pozicijoje. Pagal darbuotojo priėmimo ir atleidimo iš darbo sudėtingumą reitinge Lietuva yra 120-oje vietoje, Latvija – 63-čia, Estija – 13-ta. Mūsų šalies galimybės išlaikyti talentus įvertintos 108-ąją pozicija, o juos pritraukti – 116-ąją.

Į būtinybę Lietuvai lanksčiau reguliuoti darbo santykius nuolat atkreipia dėmesį tiek Europos Komisija, tiek mūsų šalyje investuojančių įmonių vadovai. Asociacijos „Investors‘ Forum“ atliekamo Lietuvos investuotojų pasitikėjimo indekso tyrimo duomenimis, 85 proc. investuotojų darbo santykių reguliavimą laiko prioritetine pokyčių reikalaujančia sritimi. Paklausti apie iššūkius verslui kasdienėje veikloje, 41 proc. investuotojų pažymėjo susiduriantys su problemomis dėl esamo darbo santykių reguliavimo. Daugiau nei pusei – 53 proc. respondentų, tokie iššūkiai kyla dažnai, 53 proc. –  periodiškai.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Ekonomika

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close