captcha

Jūsų klausimas priimtas

Kainų komisija: „Litesko“ turi anuliuoti sąskaitas už gyvatuką

Valstybinė kainų ir energetikos kontrolės komisija įpareigojo „Litesko“ anuliuoti liepą gyventojams kartu su įprastomis sąskaitomis nurodytas sumokėti nepriemokas už gyvatuką, o jas jau susimokėjusiems – grąžinti pinigus arba sumažinti kitų mėnesių sąskaitas.
BNS nuotr.
BNS nuotr.

Toks sprendimas priimtas antradienį skubos tvarka surengtame posėdyje. Šilumos tiekėjas „Litesko“ priklauso Prancūzijos koncernui „Veolia“.

„Litesko“ pateiktose sąskaitose gyventojų už viršnorminę šilumą buvo prašoma susimokėti iš viso 416 tūkst. eurų.

„Litesko“ atveju Valstybinė kainų ir energetikos kontrolės komisija (VKEKK) konstatavo, kad įmonė pažeidė Energetikos ir Šilumos ūkio įstatymus – neteisėtai vartotojams 2016 metų liepos sąskaitose pateikė apmokėti dėl įmonės kaltės susidariusią nepriemoką už pastatuose nuo 2010 metų gegužės iki 2015 metų gegužės suvartotą šilumos kiekį, viršijusį VKEKK nustatytus energijos sąnaudų normatyvus karšto vandens temperatūrai palaikyti.

„Litesko“ įpareigotos per 30 dienų (skaičiuojant nuo rugsėjo 10 dienos) anuliuoti vartotojams, gyvenantiems daugiabučiuose namuose, kuriuose įmonės nevykdo karšto vandens tiekėjo funkcijų arba kaip karšto vandens tiekėjos, įvykdė pareigą sutvarkyti apskaitą, pateiktas neteisėtas sąskaitas.

Taip pat nurodyta vartotojams, kurie jau apmokėjo sąskaitose pateiktas nepriemokas, grąžinti jų sumokėtas sumas arba šių vartotojų sumokėtų sumų dydžiu sumažinti vartotojams teikiamas busimų laikotarpių sąskaitas už suteiktas paslaugas.

Sąskaitas panaikinti bei lėšas grąžinti įmonės turi iki spalio 10 dienos.

Įmonė buvo įspėta, kad jeigu neįvykdys VKEKK įpareigojimo, tada jai bus skirta nuo 289 eurų iki 1 proc. energetikos įmonės metinių pajamų gautų praėjusiais finansiniais metais iš konkrečios licencijuojamos veiklos, kurią vykdant padarytas pažeidimas, dydžio bauda.

Tai, kad įmonė sąskaitas už gyvatuką pateikė neteisėtai VKEKK nusprendė praėjusią savaitę.

Vilniaus energijos“ ir „Litesko“ atstovas spaudai Nerijus Mikalajūnas DELFI tuomet sakė, kad tarsis su teisininkais, kaip įgyvendinti teismo sprendimą.

„Po šio VKEKK sprendimo pradėjome konsultacijas su teisininkais, kurių tikslas yra išsiaiškinti, kaip šiomis sąlygomis mes galime įgyvendinti teismo sprendimą, kuris nurodo tas sąskaitas nusiųsti vartotojams“, – komentavo jis.

Šaltinis www.delfi.lt

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Ekonomika

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...