captcha

Jūsų klausimas priimtas

EK viceprezidentas V. Dombrovskis palankiai įvertino Lietuvos socialinį modelį

Socialinės apsaugos ir darbo ministrei Algimantai Pabedinskienei Rygoje dalyvaujant Baltijos užimtumo ir socialinių reikalų ministrų susitikime, Europos Komisijos (EK) viceprezidentas Valdis Dombrovskis išreiškė palaikymą Lietuvos socialiniam modeliui, kurio dalis yra naujasis Darbo kodeksas.
Reuters/Scanpix nuotr.
Reuters/Scanpix nuotr.

Tikimasi, kad Lietuva priims ir parengtą Darbo kodeksą, nes tai yra labai svarbi reforma, kuri galėtų būtų geras pavyzdys ir kitoms Europos Sąjungos šalims narėms.

Lietuvai lankstinti darbo santykių reguliavimą, išplėsti terminuotų darbo sutarčių taikymą, supaprastinti priėmimo ir atleidimo iš darbo tvarką ne kartą yra rekomendavusi ir Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacija, kurios narystės intensyviai siekia Lietuva.

Analogiškas rekomendacijas mūsų šaliai kasmet teikia ir Europos Komisija, kaip vieną svarbiausių veiksnių šalies ekonomikos augimui ir konkurencingumui paskatinti, ir šiuo metu situacija dėl rekomendacijų įgyvendinimo vertinama neigiamai. Priėmus parengtas naujoves, anot viceprezidento, tikimasi, būtų žengtas esminis žingsnis įgyvendinant Europos Komisijos rekomendacijas.

Socialinio modelio, įskaitant naująjį Darbo kodeksą, būtinumu ir svarba šalies tolesnei pažangai neabejoja ir ekonomikos ekspertai bei užsienio šalių investuotojai.

Šiuo metu Darbo kodeksui savo pataisų yra pateikusi prezidentė, dėl kurių dar turės apsispręsti šalies parlamentarai.

Šaltinis www.elta.lt

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Ekonomika

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...