captcha

Jūsų klausimas priimtas

Ar šiemet vykdoma daugiabučių renovacija – sparti ir kokybiška?

Tęsiant daugiabučių renovaciją, Aplinkos ministerija skelbia, kad per pusketvirtų metų Lietuvoje jau sutvarkyta apie 1,5 tūkst. senų namų. Ministerijos teigimu, šiemet renovacija vykdoma sparčiau nei pernai, o iki 2020-ųjų siekiama surenovuoti dar tūkstančiu daugiau namų. Tiesa, Būsto rūmų taryboje pasigirsta ir kritiškų nuomonių.
BNS nuotr.
BNS nuotr.

Aplinkos viceministrė Daiva Matonienė tvirtina, kad praėjusiais metais buvo renovuoti 574 namai, o per 2016-uosius bus renovuota 800 ar net 900.

„Šiai dienai jau yra renovuota virš 400 namų. <...> Tą tempą norime padaryti dar didesnį. Planuojame rugsėjo mėnesį įsteigti „Jessica III“ fondą, kur bus sugeneruotos tikrai labai didelės lėšos, ir kalba eis apie 2500–3000 namų renovaciją iki 2020-ųjų metų“, – teigia viceministrė.

Būsto rūmų tarybos narys Vytautas Turonis tuo tarpu teigia, kad šiemet renovacijos tempai nėra tokie geri, kaip sako ministerija. Jo teigimu, ši programa apskritai neskaidri ir esą neužtikrina renovuotų pastatų kokybės.

„Ši ministerijos komanda išsiskiria tuo, kad absoliučiai neklauso, ką sako gyventojai, bendrijų pirmininkai, ir tą renovacijos programa nėra skaidri. Jos tikslas yra išleisti kaip galima daugiau lėšų ir bet kokiomis priemonėmis. Kai perki už mažiausią kainą, kai tu darai sąrašą įmonių, kurios teturi vieną ar tris žmones ir gali dalyvauti renovacijos procese, tai dalis jų bankrutuoja, dalis dirba nekokybiškai“, – mano  Būsto rūmų tarybos narys.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Ekonomika

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...