captcha

Jūsų klausimas priimtas

DNB ir „Nordea“ paslaugų kainos skiriasi: kaip bus po susijungimo?

Sujungiamų DNB ir „Nordea“ bankų klientams sąlygos kol kas nesikeis. Tačiau iki tol, kol bus sukurtas naujas bankas su nauju pavadinimu ir nauju prekiniu ženklu. Labiausiai tikėtina, kad abiejų bankų klientams bus taikomi ir vienodi įkainiai.
15min nuotr.
15min nuotr.

Spaudos konferencijos metu ketvirtadienį Rygoje „Nordea“ vadovė Baltijos šalims Inga Skisaker ir DNB vadovas Baltijos šalims Mats Wermellinas teigė, kad abiejų bankų klientai turės daugiau galimybių rinkis iš paslaugų bei siūlomų sprendimų.

Tačiau iki tol, kol susijungimas neįvyko, neskelbiama apie naujas sąlygas. Šios nesikeis iki galutinio susijungimo taško. Beje, sandoriui dar net nepritarė Konkurencijos priežiūros tarnybos. Galutinio susijungimo tikimasi kitų metų pirmoje pusėje.

„Kartu būsime stiprus žaidėjas mažmeninėje rinkoje. Pasiūlysime geresnių paslaugų ir sprendimų. Klientai bus informuojami po susijungimo“, – sakė M. Wermellinas. Jis minėjo, kad abiejų bankų klientai turės daugiau galimybių rinktis filialus, taigi geografiškai bus patogiau.

I. Skisaker spaudos konferencijos metu Rygoje sakė, kad „Nordea“ Lietuvoje valdo 12 proc. paskolų rinkos, DNB – 17 proc. Po susijungimo jungtinis bankas Lietuvoje valdys 29 proc. rinkos, Latvijoje – 30, Estijoje – 22 proc. Baltijos šalių rinkoje naujas darinys, kaip tikimasi, užims 26 proc. rinkos.

Taiko skirtingas kainas

DNB ir „Nordea“ paslaugų įkainiai šiuo metu skiriasi. Pavyzdžiui, lėšų pervedimas elektroniniu būdu į kito banko sąskaitą „Nordea“ klientui kainuoja nuo 0,29 iki 0,43 euro, priklausomai nuo to, koks esi klientas – auksinis, sidabrinis ar bronzinis.

Tuo tarpu DNB banke toks pervedimas visiems kainuoja vienodai 0,35 euro.

Pinigų pervedimas į savo sąskaitą elektroniniu būdu abiejuose bankuose nieko nekainuoja. Tačiau DNB klientams banko skyriuje tai kainuoja 2,03 euro, o „Nordea“ – nemokamai.

Pervedimas į kito gavėjo sąskaitą banko viduje „Nordea“ klientams kainuoja nuo 0,20 iki 0,29 euro. DNB klientams ta pati paslauga kainuoja 0,29 euro.

Pinigų išgryninimo kaina irgi skiriasi

Skiriasi ir paslaugos mokant už komunalinius mokesčius. „Nordea“ klientams tai kainuoja nuo 0,16 iki 0,23 euro, priklausomai nuo kliento statuso.

DNB klientams tai kainuoja 0,23 euro, o mokant banko skyriuje – 2,50 euro.

Abiejuose jungiamuose bankuose gerokai skiriasi ir pinigų išgryninimo iš bankomatų mokesčiai. Pavyzdžiui, DNB bankas nuo praėjusių metų už kiekvieną išgryninimą taiko 30 centų mokestį.

Nuo 2015 metų rugpjūčio 1 dienos per mėnesį DNB bankomate išgryninus daugiau kaip 500 eurų, kiekviena papildomai išgryninta suma bus apmokestinta 0,3 proc., bet ne mažesniu nei 30 euro centų mokesčiu.

„Nordea“ banko klientai nemokamai per mėnesį gali išsigryninti iki 600 eurų, o didesnė suma jau yra apmokestinta.

Be to, skiriasi ir abiejų bankų sąlygos išduodant paskolas ir pan.

Geriau – fiksuota kaina visiems

Manoma, kad po susijungimo abiejų bankų mažmeniniams klientams įkainiai suvienodės. Tačiau nežinia, į kurią pusę. Lietuvos bankų klientų asociacijos vadovas Rūtenis Paukštė abejoja, ar atsiradus naujam jungtiniam bankui įkainiai sumažės. „Sunku tikėtis kažko gero. Todėl reikia daryti poveikį ir pasiųsti žinutę dėl to, kad įkainiai nebūtų padidinti“, – sakė R. Paukštė.

Vienas iš siūlomų būdų – įtikinti bankus, kad šie palaikytų Lietuvos banko siūlymą taikyti vienodą būtiniausių mokėjimo paslaugų krepšelį. Į jį įeina pagrindinės bankų paslaugos, o kaina būtų vienoda.

„Kai kuriose šalyse šis krepšelis yra nemokamas. Tad mums reikia stengtis, kad Lietuvoje jo kaina būtų kuo mažesnė“, – sakė R. Paukštė.

Bankai sutinka jo laikytis, jei fiksuota kaina būtų du eurai. Dėl to galutinai bus apsispręsta rudenį.

Šaltinis www.15min.lt

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Ekonomika

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...