captcha

Jūsų klausimas priimtas

A. Pabedinskienė: valstybės remiamos pajamos galėtų būti didinamos minimaliai

Valstybės remiamos pajamos (VRP), taikomas skaičiuojant piniginę socialinę paramą skurdžiai gyvenantiems asmenims, galėtų būti didinamos labai nedaug, sako socialinės apsaugos ir darbo ministrė. Dabar jos siekia 102 eurus. Dalis valdančiųjų – „tvarkiečiai“ norėtų, kad VRP siektų 120 eurų, „darbiečiai“ siūlo kelti jas „protingumo ribose“, o socialdemokratai mano, jog reikia atsižvelgti į valstybės finansinę situaciją.
BNS nuotr.
BNS nuotr.

Pasak Algimantos Pabedinskienės, jeigu VRP būtų didinamos labiau, pagausėtų žmonių, gaunančių pašalpas ir gyvenančių tik iš jų. Ji pabrėžia, kad Latvijoje valstybės remiamos pajamos beveik dvigubai mažesnės negu Lietuvoje.

„Kadangi kalbame apie neapmokestinamų pajamų didinimą, tai, ko gero, labai minimaliai valstybės remiamas pajamas turėtume padidinti“, – trečiadienį po susitikimo su „tvarkiečių“ frakcijos nariais žurnalistams sakė A. Pabedinskienė.

Anot jos, neapmokestinamųjų pajamų dydžio kėlimas yra kur kas efektyvesnis, negu VRP didinimas.

„Drastiško pakilimo nesiūlau daryti, todėl, kad mes vėl turėsime, ko gero, 300 tūkst. pašalpas ar socialines išmokas gaunančių piliečių“, – pridūrė ministrė. 

A. Pabedinskienės teigimu, VRP didinimui iki 127 eurų iš biudžeto reikėtų apie 80 mln. eurų papildomų išlaidų. Ministerija yra suskaičiavusi, koks biudžeto poreikis būtų, jas padidinus iki 111, 117 ir 127 eurų.

„Turime patys sau ir savo visuomenei iškelti klausimą, ar norime, kad žmonės gyventų iš pašalpų, ar turėtų galimybę (...) turėti darbines pajamas. Šiai dienai, kai minimali alga yra keliama, nuo 2017 metų taip pat yra didinamos neapmokestinamosios pajamos iki 310 eurų, didės šios pajamos ir už vaikus, tai suponuoja, kad žmonės turės didesnes grynąsias pajamas (...) ir pažeidžiamiausios žmonių grupės neturėtų nukentėti“, – teigė A. Pabedinskienė. 

Pasak jos, VRP turėtų keistis nuo 2017 metų, bet jų dydis paaiškės po Vyriausybės ir valdančiųjų politinės tarybos apsisprendimo.

„Tvarkiečiai“ frakcijos narė Onutė Valiukevičiūtė BNS tikino, kad savivaldybės, itin sugriežtinusios pašalpų mokėjimo taisykles, sutaupo daug lėšų, kurias išleidžia savo reikmėms.

„Savivaldybėms daug lėšų lieka, jos skriaudžia pašalpininkus, o padidinus tą dydį, tie žmonės daugiau gautų pinigėlių“, – teigė O.Valiukevičiūtė.

„Darbiečių“ frakcijos vadovas Kęstutis Daukšys BNS teigė, kad VRP reikia kelti „protingumo ribose“, nes didinami ir kiti dydžiai – minimalios algos, neapmokestinamų pajamų.

„Negali proporcingai didėti su MMA, bet reikia ir žmones pratinti gyventi iš algos, o ne iš socialinių išmokų, o kai pašalpų gaus mažiau žmonių, be kurių jie gali išsiversti, daugiau jų liks tiems, kuriems tikrai jų reikia“, – BNS sakė K. Daukšys.

Socialinių reikalų ir darbo komiteto narys socialdemokratas Algirdas Sysas sako, kad VRP reikia indeksuoti, atsižvelgiant į valstybės situaciją ir ekonomikos augimą.

„Ką galima buvo už tuos pinigus nupirkti prieš 8 metus ir ką galima dabar?“ – BNS teigė parlamentaras.

Šiuo metu valstybės remiamų pajamų dydis nuo 2008 metų siekia 102 eurus.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Ekonomika

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...