captcha

Jūsų klausimas priimtas

Paryžiuje smarkiai sumažėjo turistų

Dėl teroro išpuolių pavojaus per pastarąjį pusmetį smarkiai sumažėjo Paryžių panorusių aplankyti turistų skaičius, o dėl to sumažėjo ir valdžios pajamos, praneša „Deutsche Welle“. 
AFP/Scanpix nuotr.
AFP/Scanpix nuotr.

Pirmąjį pusmetį Paryžiaus turizmo sektoriaus įmonėms didžiausią galvos skausmą varė streikai, potvyniai ir, svarbiausia, teroro išpuoliai. Paryžiaus regiono turizmo valdybos vadovas Fredericas Valletoux antradienį pranešė, kad dėl smukusių turistų srautų turizmo sektorius negavo 750 mln. eurų pajamų.

„Laikas pripažinti, kad turizmo sektorius išgyvena tikrą katastrofą,– teigė F. Valletoux. – Nebėra laiko kurti komunikacijos kampanijas, būtina parengti gelbėjimo planą.“

F. Valletoux atkreipė dėmesį į būtinumą didinti investicijas, kad būtų išsaugotos turizmo sektoriaus darbo vietos ir paragino šalies užsienio reikalų ministrą Jeaną Marcą Ayraultą kuo greičiau susitikti su už vietos turizmą atsakingais pareigūnais ir aptarti gelbėjimo planą.

Maždaug pusė milijono paryžiečių dirba darbus, susijusius su turizmo sektoriumi, kuris yra didžiausia regiono ekonomikos šaka.

Pirmojoje šių metų pusėje viešbučiuose nakčiai pasistojusių žmonių skaičius sumažėjo 8,5 proc., o nakvynės pageidaujančių užsieniečių registruota 11,5 proc. mažiau. Labiausiai sumažėjo turistų iš Japonijos – 46,2 proc. ir Rusijos – 35 proc.

Paryžiaus turizmo sektorius vis dar neatsigavo nuo pernai metų mieste įvykdyto išpuolių, kurių metu islamistai nužudė 130 žmonių. Kitą smūgį turizmui sudavė šiemet liepos 14 dieną Nicoje įvykdytas išpuolis, kurio metu teroristai sunkvežimiais traiškė Bastilijos paėmimo dieną susirinkusius švęsti žmones.

Šaltinis www.elta.lt

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Ekonomika

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...