captcha

Jūsų klausimas priimtas

Estija palaiko idėją nesaugią elektros energiją iš trečiųjų šalių padaryti nekonkurencingą

Estija palaiko idėją elektros energijos importą iš trečiųjų šalių riboti priemonėmis, kurios tokios elektros kainą padarytą nekonkurencinga Baltijos šalių ar Vakarų Europos rinkose, Vilniuje teigė Estijos ekonomikos ir komunikacijos ministerijos atstovas Timo Tataras.
Reuters/Scanpix nuotr.
Reuters/Scanpix nuotr.

Tarptautinėje konferencijoje Astravo atominės elektrinės ekonominio ir geopolitinio saugumo klausimams aptarti Energetikos departamento direktorius T. Tataras teigė, kad vienas iš būdų, kaip riboti Astravo elektrinės elektros patekimą į rinką, – sinchronizacija su Vakarų Europos tinklais – užtruktų bent 10 metų, todėl būtina rasti kitų priemonių.

„Estija stipriai remia mechanizmus, kurie panaikintų už sienos gaminamos atominės ar bet kurios kitos energetikos rūšies ekonominį konkurencingumą (...). Tai pasiųstų žinutę, kad nesame suinteresuoti (elektros, – ELTA) energijos importu iš trečiųjų šalių“, – Vilniuje kalbėjo T. Tataras.

Konferencijoje kalbėjęs Lietuvos energetikos ministras Rokas Masiulis pabrėžė, kad Lietuva galėtų apriboti Astrave pagaminamos elektros patekimą į Baltijos šalių arba Vakarų Europos rinkas tam panaudojant elektros prekybos biržą. R. Masiulis taip pat akcentavo, kad Baltijos šalims būtina kuo greičiau atsijungti nuo Rusijos kontroliuojamos energetikos sistemos ir sinchronizuotis su Vakarų elektros tinklais.

Baltarusijos pareigūnų teigimu, pirmasis Astravo elektrinės reaktorius bus paleistas 2018 m., o daugiau kaip 60 proc. čia pagamintos elektros energijos bus eksportuojama. Lietuva yra išsakiusi nuogąstavimų dėl statomo objekto saugumo. Vilnius taip pat pabrėžia, kad elektrinė statoma netinkamai parinkus statybų aikštelę ir neatlikus tarptautinius standartus atitinkančio poveikio aplinkai vertinimo. Liepą statomame objekte buvo apgadintas keliamas reaktoriaus korpusas, Minsko prašymu elektrinę statanti Rusijos kompanija „Rosatom“ jį planuoja pakeisti nauju.

Astravo AE statoma už maždaug 50 kilometrų nuo Vilniaus. Numatyta, kad reaktoriai bus aušinami Neries upės vandeniu.

Šaltinis www.elta.lt

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Ekonomika

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...