captcha

Jūsų klausimas priimtas

Prof. V. Landsbergis apie Astravo AE statybas: tai – klastingas ir nežmoniškas veiksmas

Lietuvos mokslų akademijoje šį antradienį rengiama tarptautinė konferencija apie Baltarusijos ir Rusijos statomos atominės elektrinės (AE) Astrave keliamas geopolitinės ir branduolinės saugos pasekmes Europai.
BNS nuotr.
BNS nuotr.

Renginyje kalbės energetikos ministras Rokas Masiulis, kadenciją baigęs prezidentas Valdas Adamkus  ir pirmasis atkurtos Lietuvos Respublikos valstybės vadovas prof. Vytautas Landsbergis, kuris teigia, kad statoma elektrinė yra daugiau politinis veiksmas.

„Sumanymas statyti branduolinę jėgainę prie Vilniaus, dar su rusiškomis technologijomis, kurios nuolat genda, yra klastingas ir nežmoniškas veiksmas. Jie tyrė keturias vietas ir dabartinė vieta buvo atsarginė. Paskui, matyt, atėjo šeimininko komanda iš didžiosios sostinės ir nutarė ant mūsų galvos padaryti šią bombą“, – mano prof. V. Landsbergis.

Kaip teigia iniciatyvinės grupės dėl parašų rinkimo prieš Astravo jėgainę vadovas Žygimantas Pavilionis, Lietuvos piliečiai savo parašais įrodė suprantantys, kokią didelę grėsmę kelia Baltarusijos atominė elektrinė, statoma pažeidžiant tarptautinę Branduolinės saugos konvenciją. Anot jo, tai supranta ir regiono lyderiai.

„Šią konferenciją organizavome vos dvi–tris savaites ir tai, kad atostogų metu į ją suvažiuoja latviai, estai, lenkai, baltarusiai, Europos Komisijos atstovas, reiškia, kad surinkti parašai paliko įspūdį“, – teigia Ž. Pavilionis.

Anot diplomato, Lietuvos tikslas – pasiekti tarptautinį sutarimą, kad elektrinės statybas reikia stabdyti. Daug prie to turėtų prisidėti ir jaunimas.

„Mes pralošėme tą atominį žaidimą, nes buvome susiskaldę, tačiau turime susivienyti ir įveikti Astravo monstrą. Tai yra naujos kartos uždavinys, nes mūsų vaikai turi gyventi čia saugūs ir ramūs. Jie taip negyvens, jei Astravo monstras matysis nuo mūsų kalvų viršūnių“, – teigė diplomatas.

Daugiau minčių apie Astravo AE ir konferenciją – laidoje „Labas rytas, Lietuva“.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Ekonomika

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...