Verslas

2016.08.19 19:27

Po „Brexit“ turistų skaičius Didžiojoje Britanijoje pastebimai išaugo

ELTA2016.08.19 19:27

Turistų skaičius Didžiojoje Britanijoje išaugo 18 proc. per mėnesį po to, kai šalies rinkėjai birželio 23 d. balsavo už pasitraukimą iš Europos Sąjungos (ES). Apie tai rašo portalas „Travelmole“ remdamasis „Tourism Alliance“ atliktu tyrimu.  

Tyrimas, kuriame dalyvavo 500 turizmo rinkos dalyvių, parodė, kad smarkiai kritusi svaro sterlingų vertė paskatino užsienio ir vidaus turizmo plėtrą šalyje. Pagrindine išaugusių turistų srautų priežastimi įvardijamas palankiausias per pastaruosius keletą dešimtmečių svaro sterlingų keitimo kursas.

Tačiau „Tourism Alliance“ direktorius Kurtas Jansonas pažymėjo, kad toks turizmo augimas greičiausiai bus trumpalaikis. Atsižvelgdami į tai, investuotojai išlieka atsargūs dėl vietos turizmo verslo perspektyvų.

K. Jansono teigimu, apie 70 proc. užsienio turistų į šalį atvyksta iš ES šalių, todėl turizmo pramonei svarbu, kad ES ir Britanijos piliečiai išsaugotų galimybę laisvai judėti iš šalies į šalį.

Neseniai skelbta, kad užsienio turistų Prancūzijoje antrąjį šių metų ketvirtį smarkiai sumažėjo. Anot ekspertų, Prancūzijos populiarumas tarp turistų mažėja dėl tokių veiksnių kaip dažni gatvės protestai ir streikai, prasti orai bei teroro išpuoliai. Birželio pabaigos duomenimis, užsienio turistų, likusių nakvoti Prancūzijos viešbučiuose, skaičius per tris mėnesius sumažėjo 8,5 proc. Paryžiuje šis rodiklis smuko 12,9 procento.