captcha

Jūsų klausimas priimtas

Rusijos žiniasklaida: V. Antonovas iš Lietuvos reikalauja 555 mln. eurų

Buvęs „Snoro“ banko savininkas Vladimiras Antonovas kreipėsi į Maskvos arbitražo teismą su ieškiniu Lietuvai. Iš Lietuvos teisingumo ministerijos jis reikalauja 40 milijardų rublių (555 mln. eurų), praneša „RIA Novosti“.
BNS nuotr.
BNS nuotr.

V .Antonovas ir Raimondas Baranauskas po „Snoro“ griūties nuo Lietuvos teisėsaugos slapstėsi Jungtinėje Karalystėje. Pasibaigus teismų procesui ir Jungtinei Karalystei nusprendus perduoti įtariamuosius, šie pabėgo iš šalies ir šiuo metu yra Rusijoje.

V. Antonovas pusės sumos prašo už patirtą žalą, o kitos pusės – už žalą, padarytą jo dalykinei reputacijai.

Jis taip pat prašo pripažinti melagingais Lietuvos prezidentės Dalios Grybauskaitės žodžius, kurie buvo pasirodę ir rusakalbėje žiniasklaidoje. Dalia Grybauskaitė kritikavo „Snoro“ vadovybę. Ieškinys paduotas rugpjūčio 5 d. Pirmasis posėdis numatytas rugsėjo 22 d. Rugpjūčio 12 dieną Maskvos arbitražo teismas ėmėsi vykdyti ieškovo reikalavimus. „Rosregistrui“ uždrausta keisti 16 nekilnojamojo turto objektų teisinę padėtį.

Pastatai priklauso „Snorui“. 40-metis V. Antonovas Lietuvos pareigūnų ieškomas nuo 2011 metų lapkričio 22 dienos. V. Antonovas ir R. Baranauskas pripažinti įtariamaisiais dėl turto pasisavinimo stambiu mastu, dokumentų klastojimo. V. Antonovas yra įtrauktas į Lietuvos policijos ieškomiausių asmenų dešimtuką.

Nuo „Snoro“ banko žlugimo praėjo beveik 5 metai, tačiau kaltieji nenubausti, atgauta tik kiek daugiau nei pusė pinigų, o Vladimiro Antonovo ir Raimondo Baranausko spėti į užsienį perpumpuoti milijonai tebeguli. Lietuva jų pasiekti negali, gegužės mėnesį skelbė „LNK žinios“.

Bankrutavusio banko klientams indėlius kompensavo valstybė. Tam ji išleido 1,2 mlrd. eurų. Didžiulė dalis pinigų ir „Snoro“ turto iki šiol yra užsienyje. Žlugusio banko „Snoras“ indėlininkai dar nėra atsiėmę 14,27 mln. eurų draudimo išmokų.

Šaltinis www.15min.lt

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Ekonomika

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...