captcha

Jūsų klausimas priimtas

Statistika: pirmąjį pusmetį išaugo eksportas

Statistika rodo, kad per pirmus šešis šių metų mėnesius šalyje pervežta daugiau krovinių, augo iš to gaunamos pajamos. Specialistai prognozuoja, kad transporto sektoriaus sukuriama Bendrojo vidaus produkto dalis šiemet bus iki pustrečio procento didesnė nei pernai.
BNS nuotr.
BNS nuotr.

Išankstiniai pirmojo pusmečio duomenys rodo, kad labiausiai augo krovinių, keliaujančių per Klaipėdos valstybinį jūrų uostą. Jų plukdyta per pusšešto procento daugiau nei pernai tuo pačiu metu.

Skaičiuojama, kad tai buvo vienintelis uostas Baltijos šalyse, kuriame krova išaugo. Taip pat daugiau krovinių pervežta automobilių keliais bei geležinkeliais. Tai, anot specialistų, lėmė sustiprėjusios Lietuvos vežėjų pozicijos Vakarų rinkose bei stabilizavęsi pervežimai tarp Lietuvos ir Rusijos.

Tuo metu lėktuvais gabenamų krovinių šiemet mažėjo daugiau kaip procentu. Nors Vilniaus oro uoste krova išaugo dešimtadaliu, tačiau Kaune mažėjo trečdaliu.

Vis dėlto visuose šalies oro uostuose buvo septintadaliu daugiau keleivių nei pernai.

Pastebima, kad sparčiai auga eksportas į Europos Sąjungas šalis, stabilizuojasi eksportas į Rusiją bei Baltarusiją. Sparčiausiai – daugiau kaip perpus – išaugo eksportas į Jungtinę Karalystę.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Ekonomika

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...