Verslas

2016.08.11 20:57

Kinų paskleista žinia apie koldūnų skandalą kirs Lietuvos gamintojų įvaizdžiui?

15min.lt2016.08.11 20:57

Apie Kauno bendrovės „Judex“ gaminamose koldūnuose rastas sveikatai pavojingas bakterijas ir žemės ūkio ministrės Virginijos Baltaraitienės raginimus atsistatydinti Maisto ir veterinarijos tarnybos vadovui Jonui Miliui jau žino ir Suomijos, Namibijos bei Kinijos skaitytojai. Lietuvos maisto pramonininkų asociacijos vadovas pripažįsta, kad tokia paskleista žinia vienareikšmiškai daro neigiamą įtaką visiems Lietuvos eksportuotojams.

Rugpjūčio 8 d. Kinijos valstybinė naujienų agentūra „Xinhua“ aprašė visą su „Judex“ koldūnais siejamą skandalą, paminėdama ir Seimo nario Petro Gražulio ryšius su minėtąja bendrove, cituodama Sveikatos apsaugos ministrą Jurą Poželą, kuris susiklosčiusią situaciją pavadino visiškai nejuokinga bei taip pat paragino J.Milių atsistatydinti.

„Dauguma įmonės gaminių eksportuojama į Latviją, Estiją, Didžiąją Britaniją, Airiją, Vokietiją, Ispaniją, Rusiją ir Baltarusiją. Tarp „Judex“ produktų yra populiarūs lietuviškos virtuvės patiekalai, tokie kaip šaldyti koldūnai ir blynai“, – rašoma „Xinhua“ žurnalisto tekste.

Netrukus kinų žurnalistų žinutę apie „Judex“ skandalą įsidėjo ir Suomijos bei Namibijos interneto svetainės anglų kalba – finlandtimes.fi bei nampa.org.

Maisto pramonininkų asociacijos vadovas Egidijus Simonis pripažino, kad tokia informacija vienareikšmiškai gali padaryti žalą į Kinijos rinką dar tik planuojančioms žengti įvairioms Lietuvos įmonėms.

„Eksportui ir vidaus rinkai tokie skandalai sudaro neigiamą nuomonę. – teigė E. Simonis. – Kažkokie skandalai, kurie specialistams nesuprantami, kelia nerimą, kad tiek vidaus, tiek eksporto rinkoje vartotojai gali nesuprasti ir dėl to sumažėti vartojimas.“

E. Simonio teigimu, tikimasi, kad jau rugpjūčio pabaigoje kai kuriems Lietuvos gamintojams bus suteikti leidimai, uždegantys žalią šviesą eksportui į Kiniją.

„Tiesa, paties eksporto procedūros užsitęs, reikės dar bent kelių papildomų mėnesių“, – kalbėjo E. Simonis, pridūręs, jog į minėtąjį leidimo eksportui į Kiniją laukiančių bendrovių sąrašą įtrauktos visos didžiosios Lietuvos pieno perdirbimo įmonės.

Paieškos rezultatai

20180218

Įkelk naujieną

Nuotraukos
Nuotraukos
Kelkite nuotraukas tiesiai iš kompiuterio arba spauskite pridėti nuotrauką/as
Nuorodos į audiovizualinę informaciją
Autorius