captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Vilniaus prekyba“: VMI pažeidimų nenustatė

„Vilniaus prekybai“ ir su ja susijusių įmonių grupei mesti vieno iš jo akcininkų Mindaugo Marcinkevičiaus kaltinimai dėl mokesčių slėpimo subliūško, teigia bendrovė. Anot jos, Valstybinės mokesčių inspekcija (VMI), atlikusi daugybę patikrinimų, nenustatė jokių pažeidimų.
BNS nuotr.
BNS nuotr.

2015 m. vasarą vadinamojo „VP dešimtuko“ narys M. Marcinkevičius viešai prakalbo apie galimai bendrovėje slepiamus mokesčius stambiu mastu bei tai, kad turtingiausiu lietuviu laikomas Nerijus Numavičius perėmė grupės kontrolę pažeisdamas teisės aktus. Per šiuos metus abi pusės pateikė gausybę ieškinių, o Lietuvoje ir Estijoje tyrimus pradėjo generalinės prokuratūros bei mokesčių inspekcijos.

Pasak daugelio N. Numavičiaus holdingo įmonių vadovės Dianos Dominienės, M. Marcinkevičiaus mesti kaltinimai nepasitvirtino, per šį laikotarpį VMI bendrovėje ir jos valdomose įmonėse atliko daug patikrinimų ir pažeidimų nustatyta nebuvo.

„Mokesčių inspekcija atliko didžiulį tyrimą (...). Nuo 2015 m. iki šiol buvo atlikti 63 tyrimai. Liepos mėnesį gavome paskutinės įmonės tyrimo išvadas, kur buvo užfiksuota, kad visi, tiksliau pasakius, ir paskutiniai, M. Marcinkevičiaus teiginiai nepasitvirtino, įmonės neišvengė tų 720 mln. (litų, – ELTA) mokesčių, nes jų ir neturėjo mokėti, pažeidimo nenustatė“, – ketvirtadienį žurnalistams pareiškė D. Dominienė.

Kita vertus, ji pripažino, kad ši istorija buvo didžiulė komunikacijos krizė kompanijai, bet ją sėkmingai pavyko įveikti. D. Dominienės teigimu, prieš metus kilusį skandalą „Vilniaus prekybos“ grupė vertina kaip smūgį reputacijai bei komunikacijos pamoką. Dėl to taip pat buvo patirtos didesnės išlaidos papildomoms auditorių paslaugoms, tačiau tiksli nuostolių suma neįvardijama.

„Šiandien mes tą krizę vienareikšmiškai įvardijame kaip komunikacijos krizę, nes faktai parodė, kad čia buvo tik komunikacijos krizė. Tai nebuvo ekonominė, mokesčių nemokėjimo krizė. Šiandien tai galime labai atsakingai pasakyti. Visuomenė nežinojo, kuo mes gyvename, ką mes darome ir kaip gyvename, ir dėl to M. Marcinkevičiui buvo labai palanki dirva manipuliuoti ne pačiu geriausiu grupės įvaizdžiu ir teikti savo susikurtas istorijas, ir pateikti jas labai įtikinamai“, – neabejojo N. Numavičiaus holdingo įmonių vadovė.

D. Dominienė iškėlė versiją, kad pagrindinis M. Marcinkevičiaus siekis buvo ne įmonės skaidrumo didinimas, tačiau noras parduoti savo akcijas už kuo didesnę kainą, pavyzdžiui, M. Marcinkevičius už akcijas prašė kelis kartus daugiau nei jo brolis.

UAB „Vilniaus prekyba“- valdymo (holdingo) bendrovė, per kitas antrines įmones valdanti mažmeninės prekybos ir vaistinių tinklus bei nekilnojamojo turto projektų vystymo ir nuomos paslaugų įmones Baltijos šalyse, Lenkijoje, Bulgarijoje ir Ukrainoje. Bendrovė valdo įmones „Maxima Grupė“, „Euroapotheca“, „Ermitažas“, „Akropolis Group“.

Šaltinis www.elta.lt

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Ekonomika

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...