Verslas

2016.08.02 15:28

Listerijos bakteriją Rusijos tikrintojai aptiko „Judex“ koldūnuose su vištiena

Lauryna Vireliūnaitė, 15min.lt2016.08.02 15:28

Rusijos veterinarijos ir sanitarijos tarnybos „Rosselkhoznadzor“ puslapyje pateikiama informacija apie „Judex“ koldūnų patikrinimo rezultatus rodo, kad listerijos bakterija buvo rasta dviejuose koldūnų mėginiuose.

Šios institucijos nurodymas sustiprinti „Judex“ gaminių kontrolę buvo pasirašytas praėjusių metų spalio 2 dieną. Puslapyje skelbiama, kad abu kartus bakterija rasta šaldytuose koldūnuose su vištiena.

Tinklalapyje rekomenduojama imant mėginius ir sprendžiant dėl tolesnio nurodyto gamintojo produkcijos naudojimo vadovautis Eurazijos ekonominės komisijos sprendimais.

Eksportą į Rusiją turėjo nutraukti

Seimo narys Petras Gražulis antradienį atsisakė duoti parodymus kaip specialusis liudytojas.

Tačiau P G ražulis kiek anksčiau pripažino padėjęs įmonei aiškintis padėtį su tarnybos vadovu Jonu Miliumi, kuriam pareikšti įtarimai piktnaudžiavimu tarnyba.

Susidariusi situacija dėl gamtoje dažnai sutinkamos bakterijos, kuri gali būti ir nežalinga, ir mirtinai pavojinga žmogaus sveikatai, galiausiai baigėsi tuo, jog bendrovė turėjo nutraukti eksportą į Rusiją.

„Dėl „Judex“ praeitais metais buvo gauta informacija iš Rusijos Federacijos, ten buvo šaldytas pusgaminis ir jame buvo nustatyta listeria monocitogenes bakterija“, – BNS sakė VMVT Veterinarijos sanitarijos skyriaus patarėja Rūta Bubulienė.

20180218

Įkelk naujieną

Nuotraukos
Nuotraukos
Kelkite nuotraukas tiesiai iš kompiuterio arba spauskite pridėti nuotrauką/as
Nuorodos į audiovizualinę informaciją
Autorius