captcha

Jūsų klausimas priimtas

Jūros šventė prasidėjo: viešbučiuose kainos šoktelėjo ir dvigubai

Jūros šventės dienomis Klaipėdos viešbučiuose kainos be skrupulų padidintos dvigubai. Turizmo specialistai tikina, jog tokia tendencija išryškėjo tik šiemet.
BNS nuotr.
BNS nuotr.

„Pavyzdys – jei naktis iš ketvirtadienio į penktadienį dar kainavo 70 eurų, tai iš penktadienio į šeštadienį – jau 140 eurų“, – nusistebėjo Klaipėdos turizmo ir kultūros informacijos centro vadovė Romena Savickienė.

Anot jos, šiomis dienomis viešbučiai Klaipėdoje – beveik pilni. Likusi vos viena kita laisvesnė vieta.

Liko vos viena kita laisva vieta

„Nieko keisto – vidurvasaris. Turime nemažai atvykusių turistų grupių, keliauja ir nemažai pavienių asmenų. Tad užimtumas nesietinas su Jūros švente. Tačiau pirmą kartą matome, kad šiai šventei kainos didinamos. Vienur keliais ar keliolika procentų, kitur netgi dvigubinamos. Ir tai daroma ne viename, ne keliuose, o daugelyje viešbučių. Tokios tendencijos anksčiau nebuvo“, – teigė pašnekovė.

Išaugusias kainas ji pamatė pati, kai teko užsakyti nakvynę iš Izraelio į Klaipėdą atvykstančiai žurnalistų grupei.

„Aišku, jei verslininkai mato galimybę užsidirbti ir tuo naudojasi – kodėl gi ne“, – pažymėjo R. Savickienė.

Uostamiesčio viešbučiuose priskaičiuojama apie 3000 lovų. Šiomis dienomis likusi vos viena kita laisva vieta. „Booking.com“ sistemoje taip pat stebima, kad likę vos keli pasiūlymai išsinuomoti butus Klaipėdoje per Jūros šventę.

„Mes žinojome, kad kambariai bus užimti, tai natūralu – gi tokio masto šventė. Žinodami tai ir pakėlėme kainas“, – teigė Klaipėdos centre esančio viešbučio „Dunetton“ vyriausioji administratorė Roberta Jasiukėnaitė.

Vos kelis mėnesius veikiančio viešbučio „Michaelson Boutique“ bendrasavininkis Gintautas Bertašius tikino, kad kainų nedidino.

„Esame rinkos naujokai, tad kainas palikome tas pačias. Pastebime, kad tie, kurie atvyksta šį savaitgalį į Klaipėdą, rezervavo kambarius 2–3 naktim. Vadinasi, tos kelionės daugiau poilsinės, ne verslo reikalų tvarkyti. Gali būti, kad Jūros šventė čia ir paviliojo“, – sakė verslininkas.

Apsistoja pas giminaičius

Teigiama, kad per Jūros šventę Klaipėdoje apsilanko apie pusę milijono žmonių. Statistiškai, maždaug toks srautas atvykėlių pasiskirsto per tris šventės dienas.

Anot R.Savickienės, vis tik Jūros šventė labiau populiari tarp lietuvių ir tomis dienomis suaktyvėja vietinis turizmas.

Į uostamiestį suvažiuoja svečiai iš tolimesnių Lietuvos miestų, užsuka poilsiautojai iš gretimų kurortų.

 „Lietuviai, atvykę į šventę, mieliau apsistoja pas draugus, giminaičius. Tai jau tapo tradicija“, – šypsojosi turizmo centro vadovė.

„Dunetton“ viešbučio atstovė pastebėjo, kad likus kelioms dienoms iki Jūros šventės „atsibudo“ ir lietuviai. Tautiečiai ėmė skambinėti ir klausinėti, ar dar yra laisvų kambarių.

Šaltinis www.15min.lt

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Ekonomika

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...