captcha

Jūsų klausimas priimtas

Krizės apimtas Italijos bankas kurpia gelbėjimosi planą

Nepavydėtinoje situacijoje atsidūręs Italijos bankas „Monte dei Paschi“ ketina 5 mlrd. eurų padidinti savo kapitalą ir parduoti savo 10 mlrd. eurų siekiančias neveiksnias paskolas, praneša „Frankfurter Allgemeine Zeitung“. Visgi Italijoje abejojama, ar tokį planą pavyks įgyvendinti.
Reuters/Scanpix nuotr.
Reuters/Scanpix nuotr.

Apie tokius savo ketinimus bankas pranešė Europos Sąjungos konkurencijos reguliavimo tarnyboms. Kol kas nėra aišku, ar valstybė palaiko banko norą 5 mlrd. eurų didinti kapitalą ir ar suteiks kokių nors garantijų. Bankų sektoriaus užkulisiuose kalbama, kad „Monte dei Paschi“ pageidauja imtis bet kokių priemonių, kad išvengtų tiesioginio vyriausybės įsikišimo.

Neveiksnių banko paslaugų liūto dalį išpirktų fondas „Atlante“. Skolas, turinčias geresnes perspektyvas, „Monte dei Paschi“ parduotų privatiems investicijų fondams. Europos Komisija dar nepateikė savo komentarų dėl tokio banko sprendimo.

„Monte dei Paschi“ ir kitų problemų kamuojamų bankų situacija kelia nerimą jau ir taip įtemptoje Italijos finansų rinkoje. Kitos Europos Sąjungos valstybės taip pat atidžiai stebi įvykius šalyje. Sprendimo dėl banko gelbėjimo patvirtinimas turėtų būti paskelbtas liepos 29 d. Tą pačią dieną vyks ir Europos centrinio banko posėdis, kuriame bus aptarti Europos bankų streso testų rezultatai.

Šaltinis www.elta.lt

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Ekonomika

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...