captcha

Jūsų klausimas priimtas

Perdirbėjai: maru sirgusios ir pradingusios lenkų kiaulės galėjo patekti nebent tik į mūsų turgus

Lietuvos mėsos perdirbėjų asociacijos direktorius Egidijus Mackevičius tikina, kad Lietuvos mėsos perdirbėjai labai kruopščiai tikrina įvežamos mėsos dokumentus ir nerizikuoja, tačiau nesveikų kiaulių mėsa iš Lenkijos gali patekti per turgaus prekeivius.
BNS nuotr.
BNS nuotr.

Lenkijos mėsos gamintojų gildijos atstovai yra susirūpinę, kad per pastaruosius penkerius metus iš Didžiosios Lenkijos vaivadijos skerdyklų lyg į vandenį dingo apie 200 tūkstančių kiaulių, kurios turėjo būti utilizuotos dėl afrikinio kiaulių maro (AKM) protrūkių, bet veikiausiai pateko ant vartotojų stalo.

„Lenkijoje į mėsos perdirbimo, skerdyklų, prekybininkų veiklą žiūrima liberaliau. Pas mus labai griežta kontrolė, todėl jokia įmonė nerizikuos dėl vienos kiaulės prarasti visą verslą. Tačiau visai kita situacija mūsų turguose, kurie sunkiai kontroliuojami, todėl ten gali pasitaikyti įvairiausios mėsos, kuri patenka neaiškiais keliais. Todėl ir maru sirgusios kiaulės galėjo patekti nebent tik į mūsų turgus“, – portalui „Agroeta.lt“ tvirtino E. Mackevičius.

Kiaulių maras nėra kenksmingas žmonėms, tačiau šis skandalas parodo apskritai maisto, jo žaliavų kontrolės ir kokybės užtikrinimo stoką kaimyninėje šalyje.

Lenkijos mėsos augintojų teigimu, problemą paskatino pati šios šalies Žemės ūkio ministerija, 2010 metais leidusi pilkosiose AKM zonose kiaulių augintojams skersti kiaules ir vėliau jų mėsą naudoti savo reikmėms, tačiau kontrole nepasirūpino.

Nekontroliuojama kiaulienos prekyba grasina Lenkijos kiaulienos eksportuotojams. Esą jeigu apie prastą situaciją sužinotų šalys importuotojos, jos pagrįstai galėtų užverti rinką lenkiškai kiaulienai.

Šaltinis www.elta.lt

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Ekonomika

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...