captcha

Jūsų klausimas priimtas

R. Masiulis: turi būti atliktas išsamus ir objektyvus incidento Astrave tyrimas

Pasitvirtinus informacijai apie dar vieną incidentą Baltarusijoje statomos atominės elektrinės (AE) aikštelėje, energetikos ministras Rokas Masiulis ragina atlikti išsamų ir objektyvų tyrimą. Šis tyrimas turėtų nustatyti incidento priežastis bei padarytą žalą reaktoriui, rašoma ministerijos pranešime spaudai.
BNS nuotr.
BNS nuotr.

Liepos 26 d. pasklido informacija, kad šalia Astravo statomoje AE gabenant reaktoriaus korpusą šis nukrito iš kelių metrų aukščio. Vėliau Baltarusijos energetikos ministerija patvirtino, kad reaktoriaus korpuso saugojimo aikštelėje buvo susidariusi „nestandartinė situacija“.

Pasak Lietuvos energetikos ministro R. Masiulio, remiantis viešai prieinama informacija, pastarasis incidentas yra pats rimčiausias iš visų, apie kuriuos yra žinoma. Jo padarinius gali būti itin sunku ir brangu pašalinti.

Gali būti, kad nuo smūgio pažeistos reaktoriaus vidaus konstrukcijos, kuriose vyksta branduolinė reakcija. Taip pat gali būti pažeistas reaktoriaus hermetiškumas, arba deformuotas jo korpusas.

„Visais atvejais reikia nuodugnaus patikrinimo. Tačiau kyla labai rimtų abejonių, kad patikrinimas bus objektyvus. Juk reaktorių pristačiusi „Rosatom“ iš pat pradžių apskritai neigė buvus incidentą. Todėl jei nukritusį reaktorių tikrins jį pagaminusi bendrovė, tokio tyrimo išvados bus niekinės. Būtina įtraukti į procesą nepriklausomus ekspertus. Lietuvai, kaip ir pačiai Baltarusijai, šis tyrimas yra gyvybiškai svarbus tikrąja šio žodžio prasme“, – kalbėjo R. Masiulis.

Ministras pabrėžė, kad kol kas nėra patikimos informacijos ir apie incidento priežastis. Jeigu reaktorius nukrito jį keliant, tuomet kyla klausimas, ar elektrinės statytojai apskritai yra pasirūpinę tinkama kėlimo įranga.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Ekonomika

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...