captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Lietuvos geležinkeliai“ atnaujina derybas su „Orlen“

Trečiadienį turėtų pajudėti kelerius metus strigęs dviejų didelių Lietuvos ir Lenkijos bendrovių ginčas, pasiekęs net Europos Komisiją. „Lietuvos geležinkeliai“ ir didžiausias Lenkijos naftos koncernas „Orlen“ pradeda derybas dėl krovinių vežimo tarifų. 
BNS nuotr.
BNS nuotr.

Nuo 2008-ųjų, kai „Lietuvos geležinkeliai“ išardė geležinkelio ruožą į Latviją, Rengę, „Orlen Lietuva“ priversta savo produktus transportuoti ilgesniu maršrutu. Nuo to laiko įmonėms nepavyksta išspręsti konflikto dėl tarifų. 

„Orlen Lietuva“ atstovai teigia, kad bendrovei taikomi didesni tarifai nei kitiems klientams, nepaisant to, kad ji perveža didžiausius naftos produktų kiekius. Lietuvos geležinkeliai teigia, kad padidėjo jų sąnaudos, gabenant naftos produktus. 

Dviejų bendrovių ginčą tyrusi Europos Komisija Lietuvai pateikė ultimatumą, kad „Lietuvos geležinkeliai“ turėtų sumokėti iki 10 proc. apyvartos (apie 43 mln. eurų) baudą bei atstatyti ruožą į Latviją arba įmonė turi būti išskaidyta. Atnaujinti derybas su Lenkijos bendrove praėjusią savaitę sutarė Lietuvos premjeras Algirdas Butkevičius ir Lenkijos vyriausybės atstovai.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Ekonomika

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...