captcha

Jūsų klausimas priimtas

Paskelbtas produktyviausių pasaulio valstybių sąrašas

Produktyvumas yra vienas iš svarbiausių ekonomikos sėkmę lemiančių veiksnių. Kuo šalies darbuotojai produktyvesni, tuo daugiau jie sukuria vertės darbdaviams, o kartu – ir visai valstybei. Bendrovė „Expert Market“ sudarė 19-os produktyviausių pasaulio valstybių sąrašą.
 
Liuksemburgas, AFP/Scanpix nuotr.
Liuksemburgas, AFP/Scanpix nuotr.

Jis sudarytas gyventojui tenkančią bendrojo vidaus produkto (BVP) dalį padalinus iš vidutiniškai vieno darbuotojo išdirbtų valandų skaičiaus. Pagal tai apskaičiuota, kiek vertės per valandą darbuotojas sukuria savo šaliai.

19-oje vietoje atsidūrusioje Italijoje vienas darbuotojas per valandą sukuria vertės už 18,68 euro. Nors šalies ekonomika ir šlubuoja, o pagal produktyvumą atsilieka nuo kitų Vakarų Europos valstybių, ji tebėra viena produktyviausių pasaulyje.

Japonija sąraše užima 17-ą vietą. Nors ir jos ekonomika tūpčioja vietoje, japonų produktyvumas yra pats didžiausias Azijoje – per valandą darbuotojas sukuria vertės už 20 eurų. Kaip šaliai seksis toliau, priklausys nuo centrinio banko priimtų ūkio augimo skatinimo priemonių.

Neseniai referendume prieš tolimesnę narystę pasisakę britai pagal produktyvumą pasaulyje užima 16 vietą. Vienas Didžiosios Britanijos darbuotojas per valandą sukuria vertės už 22,29 euro.

Islandija sąraše užima 15 vietą. Šalies darbuotojai per valandą kiekvienas sukuria vertės už 22,43 euro. Be to, Islandija gali didžiuotis ir vienu aukščiausių pasaulyje gyvenimo lygiu. Islandai taip pat užima aukštas pozicijas pasauliniame laimės indekse.

Prancūzijai teko 12-a vieta. Per valandą prancūzas savo šaliai sukuria vertės už 25,37 euro, nors Prancūzijoje darbo savaitė ir trumpesnė nei daugelyje kitų Vakarų Europos valstybių.

Švedija pagal produktyvumą sąraše užima 10-ą vietą. Švedijos darbuotojas per valandą sukuria vertės už 27,01 euro. Kaip ir kitose Skandinavijos valstybėse, čia gyvenantys žmonės gali pernelyg nekvaršinti sau galvos dėl saugumo ir ekonominių problemų. Žinoma, tai duoda akstiną produktyvumui.

Didžiausia pasaulio ekonomika – JAV – atsidūrė 8-oje vietoje. Per valandą amerikiečio sukuriama vertė siekia 28,30 euro. Per savaitę vidutiniškai dirbama 34,4 val. JAV yra produktyviausia anglosaksų šalis.

Preciziškieji vokiečiai per valandą sukuria vertės už 31,04 euro ir sąraše yra šešti. Vokietija yra produktyviausia svarbiausių pasaulio ekonomikų klubo – G7 – valstybė.

Pirmoji vieta skirta Europos širdyje esančiam Liuksemburgui. Šios šalies darbuotojas per valandą sukuria vertės už 54,67 euro. Pasaulyje Liuksemburgas turbūt geriausiai žinomas kaip Europos Komisijos pirmininko Jeano Claude`o Junckerio tėvynė. Vis dėlto jokia kita valstybė produktyvumu su šia mažyte valstybe varžytis negali.

Visas sąrašas atrodo taip:

19-a vieta Italija

18-a vieta Ispanija

17-a vieta Japonija

16-a vieta Didžioji Britanija

15-a vieta Islandija

14-a vieta Suomija

13-a vieta Kanada

12-a vieta Prancūzija

11-a vieta Austrija

10-a vieta Švedija

9-a vieta Airija

8-a vieta JAV

7-a vieta Danija

6-a vieta Vokietija

5-a vieta Nyderlandai

4-a vieta Šveicarija

3-ia vieta Australija

2-a vieta Norvegija

1-a vieta Liuksemburgas.

Šaltinis www.elta.lt

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Ekonomika

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...