captcha

Jūsų klausimas priimtas

Verslo atstovai raginami kreiptis finansavimo iš Europos strateginių investicijų fondo

Ūkio ministerija kviečia Lietuvos verslo atstovus kreiptis į Europos strateginių investicijų fondą (EFSI), dar kitaip vadinamą Junckerio planu, ir gauti finansavimą planuojamiems projektams. Šis fondas sudaro galimybę verslui finansuoti ilgalaikes strategines investicijas Europos Sąjungoje (ES), ypač mažosioms ir vidutinėms įmonėms. Iš viso šiam tikslui skirta 21 mlrd. eurų ES lėšų.
BNS nuotr.
BNS nuotr.

Šiuo metu iš Lietuvos jau pateikta 16 projektų, kurie galėtų būti finansuojami EFSI lėšomis. Dauguma jų – iš energinio efektyvumo bei energetikos infrastruktūros sektorių. Tarp projektų – ir Ūkio ministerijos kuriamas Verslo finansavimo fondas, kurį valdo UAB „Investicijų ir verslo garantijos“ (INVEGA). Projektai pateikti svarstyti Europos Komisijai, informuojama pranešime spaudai.

Paramą verslui EFSI teikia per garantijas, paskolas ir kitas dar kuriamas finansavimo priemones. ES veikiančioms įmonėms numatyta paskirstyti 16 mlrd. eurų infrastruktūros ir inovacijų sričių projektams finansuoti (per Europos investicijų banką (EIB)), 5 mlrd. eurų – ES mažųjų ir vidutinių įmonių, vidutinės kapitalizacijos įmonėms finansuoti (per Europos investicijų fondą (EIF)).Europos šalyse garantijos įmonėms teikiamos per finansų tarpininkus.

Ūkio ministerija atkreipia dėmesį, kad EFSI gali būti šalies verslui kaip papildoma priemonė įgyvendinant investicinį projektą, t. y. lėšos tam pačiam investiciniam projektui (jei jis atitiks keliamus reikalavimus) galės būti skiriamos ir iš struktūrinių fondų, EFSI ir kitų šaltinių.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Ekonomika

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...