captcha

Jūsų klausimas priimtas

Apribota kredito unijos „Amber“ veikla

Lietuvos banko valdyba, įvertinusi inspektavimo metu išaiškintus pažeidimus kredito unijoje „Amber“, apribojo šios kredito įstaigos veiklą ir skyrė laikinąjį administratorių – bendrovę UAB „Insolvensa“.
BNS nuotr.
BNS nuotr.

Veiklos apribojimo metu iki 2016 m. rugsėjo 30 d. kredito unija „Amber“ negalės teikti finansinių paslaugų ir vykdyti kitos veiklos, rašoma pranešime spaudai.

Kredito unijų įstatyme numatyta poveikio priemonė pritaikyta įvertinus Lietuvos banko atlikto kredito unijos „Amber“ tikslinio inspektavimo metu nustatytus teisės aktų pažeidimus ir veiklos trūkumus dėl kasos tvarkymo, grynųjų pinigų operacijų ir kt. Inspektavimo metu užfiksuota, kad kredito unijoje „Amber“ buvo vykdomos abejotinos finansinės operacijos. Bendrą jų sumą pripažinus nuostoliais ir neradus atitinkamos vertės turto, kredito unija taptų nemoki.

Lietuvos banko valdyba įpareigojo laikinąjį administratorių iki 2016 m. rugpjūčio 8 d. pateikti išvadas dėl kredito unijos „Amber“ finansinės būklės ir pasiūlymus, kuriuos įvertinus bus sprendžiama dėl šios kredito įstaigos veiklos perspektyvų.

Lietuvoje šiuo metu veikia 74 licenciją turinčios kredito unijos. Visų kredito unijų veikloje dalyvauja apie 160 tūkst. narių. Kredito unijose laikomi indėliai iki 100 tūkst. eurų kaip ir indėliai bankuose yra apdrausti indėlių ir investicijų draudimu.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Ekonomika

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...