captcha

Jūsų klausimas priimtas

Elektros rinkoje – stabilios kainos

Praėjusią savaitę, liepos 18–24 d., vidutinė elektros kaina „Nord Pool“ biržos Lietuvos prekybos zonoje išliko beveik nepakitusi lyginant su ankstesne savaite ir buvo 32,3 eurai už megavatvalandę (EUR/MWh). Palyginti su 2015 m. tuo pačiu laikotarpiu, kaina smuko ketvirtadaliu.
BNS nuotr.
BNS nuotr.

Visą savaitę elektros kainos Baltijos jūros regione buvo stabilios ir svyravo apie 32 EUR/MWh. Elektros pasiūlą padidino Švedijoje po remonto pradėjęs dirbti pirmasis Forsmarko atominės jėgainės blokas. Šią savaitę po remonto pradės veikti ir antrasis šios elektrinės blokas, rašoma pranešime spaudai.

Lietuva importavo 87 proc. suvartotos elektros. Pusė elektros importuota iš Švedijos, 17 proc. – iš Latvijos, Estijos ir Suomijos, o likusi dalis – iš trečiųjų šalių. Praėjusią savaitę Lietuvos elektrinių gamyba mažėjo 29 proc. Visose Baltijos šalyse vėjo elektrinės antrą savaitę iš eilės gamino mažiau: praėjusią savaitę vėjas „pripūtė“ 39 proc. mažiau elektros.

Liepos 18–24 d. importui į Lietuvą tarptautinių Latvijos–Lietuvos jungčių pralaidumas vidutiniškai buvo išnaudojamas 26 proc., Švedijos–Lietuvos – 79 proc., o Baltarusijos–Lietuvos – 13 proc. Tarptautinių Estijos–Latvijos elektros jungčių pralaidumas elektros srautui iš Estijos į Latviją vidutiniškai buvo išnaudojamas 78 proc. Elektros srautui Lenkijos kryptimi Lietuvos ir Lenkijos jungties pralaidumas buvo vidutiniškai išnaudojamas 35 proc., o Lietuvos kryptimi – 20 proc.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Ekonomika

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...