captcha

Jūsų klausimas priimtas

Tvari mada: nuo atliekų vengimo iki darbuotojų atlyginimų

Mados pramonė yra antra pramonės šaka pagal aplinkos taršą, garsėjanti mažais atlyginimais bei darbuotojų išnaudojimu. Dėl šių priežasčių vis garsiau kalbama apie iš pirmo žvilgsnio paradoksalią iniciatyvą – tvarią madą. 
AFP/Scanpix nuotr.
AFP/Scanpix nuotr.

„Terminas tvari mada skamba gana dviprasmiškai ir paradoksaliai ir dėl to sukelia nemažai sumaišties ir klaidingų interpretacijų. Tvaru asocijuojasi su tuo, kas yra ilgaamžiška, ilgai išlieka, o su mada yra priešingai – ji siejasi su tuo, kas nuolat kinta ir yra nepastovu“, – aiškina „Fashion revolution“ koordinatorė Lietuvoje Ieva Jurgaitytė.

Pasak jos, kai kalbame apie tvarią madą, šis terminas apibūdina mados industrijos situaciją apskritai. Ir, deja, ji yra prasta: mados industrija yra viena iš labiausiai teršiančių aplinką ir išnaudojančių žmones. 

„Kai kalbame apie tvarią madą, tai kalbame apie žmogaus teisių užtikrinimą, apie sąžiningą užmokestį,  saugias, tinkamas darbo sąlygas, efektyvų resursų panaudojimą, atliekų minimalizavimą, taršos mažinimą“, – sako I. Jurgaitytė.

Pasak darnios mados kūrėjos Akvilės Meškauskaitės, labai svarbu, kad prekių gamintojai mokytų vartotoją, kad svarbu dėvėti socialiai atsakingai pagamintą drabužį ir kartais naudoti mažiau, bet kokybiškiau. 

Daugiau apie tvarią madą – pokalbio įraše.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Ekonomika

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...