captcha

Jūsų klausimas priimtas

Kroatijos prezidentė apsilankė Klaipėdos SGD terminale

Penktadienį Klaipėdos suskystintųjų gamtinių dujų (SGD) terminale apsilankiusi Kroatijos prezidentė Kolinda Grabar-Kitarovič su delegacija sakė matanti analogišką technologiją įdiegiant ir Kroatijoje.
BNS nuotr.
BNS nuotr.

Delegacija lankėsi SGD terminalo laive-saugykloje „Independence“, susitiko su laivo įgula, kurios dalį sudaro kroatai. Laivo savininkas, Norvegijos „HOegh LNG“, svečius supažindino su laivo-saugyklos dujų skystinimo technologija, pristatė „Independence“ statybų istoriją.

„Sveikiname Lietuvos valstybės vadovybę, prezidentę Dalią Grybauskaitę įgyvendinus tokį ypatingos svarbos projektą, reikšmingą ne tik Lietuvos energetinei nepriklausomybei, bet ir politiniam stabilumui ir industrijos konkurencingumui. Aš sužavėta šios technologijos (suskystintųjų gamtinių dujų terminalo). Džiugina faktas, kad jog šis terminalas yra draugiškas aplinkai, ji labai gerai apsaugota, o terminalas gali tiektis dujas ištisus metus ne tik Lietuvos vartotojams, bet ir kaimyninėms Baltijos šalims. Tai įrankis jums, leidžiantis derėtis dėl dujų kainos. Šis projektas labai svarbus energetinio saugumo žemėlapyje, ir, tikiuosi, kad mes įgyvendinsime analogiškos technologijos projektą Kroatijoje, kur SGD terminalas yra vis dar trūkstama energetinio saugumo žemėlapio dalis. Sieksime ir toliau palaikyti glaudžius ryšius su jūsų šalies vadovybe įgyvendinant tokį projektą“, – po apsilankymo SGD terminale kalbėjo Prezidentė K. Grabar-Kitarovič.

Garbingus svečius priėmė AB „Klaipėdos nafta“, valdančios Klaipėdos SGD terminalą, generalinis direktorius Mantas Bartuška ir bendrovės SGD terminalo departamento direktorius Tadas Matulionis.

AB „Klaipėdos nafta“ aktyviai dalyvauja Kroatijos SGD terminalo projekto plėtojimo procese.

„Klaipėdos nafta“, vykdydama konsultacinę veiklą SGD srityje ir padedanti įgyvendinti SGD terminalo projektą Pietų Amerikoje, Kolumbijoje, džiaugiasi galėdama šia patirtimi pasidalinti ir su Kroatija, kuri taip pat įgyvendina SGD terminalo projektą. Šios šalies situacija energetinių išteklių srityje yra labai panaši į Baltijos šalių, priklausomybė nuo riboto dujų importo galimybių skatina šalį investuoti į regioninės svarbos projektą. Laivo-saugyklos su suskystinimo technologija šiuo metu yra pažangiausia ir efektyviausia įgyvendinti vertinant laiko ir finansinius kaštus, tad mūsų projekto realizavimo ir beveik dvejų metų eksploatavimo patirtis neabejotinai yra naudinga Kroatijai šiame etape“, – susitikimo metu kalbėjo Mantas Bartuška, AB „Klaipėdos nafta generalinis direktorius.

Lietuvos ir Kroatijos bendradarbiavimas energetikos srityje itin sustiprėjo pernai, kai Kroatijoje lankėsi Prezidentė Dalia Grybauskaitė. Šiemet bendradarbiavimas išaugo tarpvyriausybiniu ir švietimo lygmeniu: pasirašytos bendradarbiavimo sutartys tarp Rijekos ir Klaipėdos universitetų, šią savaitę pasirašytas tarpusavio supratimo memorandumas tarp Kroatijos ekonomikos ir Lietuvos energetikos ministerijų.

Valstybei priklauso 72,32 proc. „Klaipėdos naftos“ akcijų.

Šaltinis www.elta.lt

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Ekonomika

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...