captcha

Jūsų klausimas priimtas

Kuo darbdaviai vilioja potencialius darbuotojus?

Darbo rinkoje, ypač kai kuriose srityse, pastebint darbuotojų trūkumą, darbdaviams tenka pasukti galvą, kaip pritraukti naujų darbuotojų. Įmonės darbuotojus vilioja ne tik atlyginimu, bet ir įvairiais kitais privalumais. Tačiau kartais privalumų faktu žaidžiama – kaip išskirtinės sąlygos įvardijami savaime suprantami dalykai, rašoma pranešime spaudai.
BNS nuotr.
BNS nuotr.

Siūlomo darbo skelbimuose dažniausiai minimi privalumai vis dėlto yra neapčiuopiami, orientuoti į tokius kandidatus, kuriems darbe svarbūs iššūkiai ir galimybės. Portale CVbankas.lt publikuojamų skelbimų informacija atskleidžia, kad įmonės siūlo „įdomų darbą“, „darbą draugiškame kolektyve“, „iššūkius“, „galimybę tobulėti“, „karjeros galimybes“.

Vilioja atlyginimu, pramogomis ir laisvu darbo grafiku

Kai kurie darbdaviai vilioja darbuotojus atlyginimais. Konkrečią atlyginimo sumą darbo skelbime šiuo metu įvardija vidutiniškai kas ketvirtas darbdavys – apie 23 proc. visų darbo skelbimų. Tačiau net nenurodydami konkretaus atlyginimo, dalis darbdavių užsimena, jog jis bus „konkurencingas“ arba netgi „didesnis nei rinkos vidurkis“.

Kartais įmonės darbuotojus vilioja suteikdamos galimybę dirbti laisvu darbo grafiku. Tai ypač svarbu jaunesniems darbuotojams – galimybė laisvai planuoti laiką ir dirbti nebūtinai darbo vietoje jiems yra vienas iš didžiausių privalumų. 

Dalis darbdavių skiria dėmesį darbuotojų sveikatai – suteikiamas sveikatos draudimas arba sporto klubo abonementai. Kaip papildoma motyvacija darbo skelbimuose minimos ir įvairios pramogos, laisvalaikis su kolektyvu.  

„Visos socialinės garantijos“ pateikiama kaip išskirtinės sąlygos

Darbo skelbimuose vis dar neretai pasitaiko, jog net ir savaime suprantami dalykai, kurie turėtų būti užtikrinti darbuotojui, yra įvardijami kaip privalumas: visos socialinės garantijos, laiku mokamas atlyginimas, darbui reikalingos priemonės. 

Darbo paieškos portalo vadovas Tomas Toleikis pastebi, kad kartais darbdaviai įdeda per mažai pastangų, kad pritrauktų darbuotojus: „Nors darbdaviai neretai skundžiasi darbuotojų trūkumu, didžioji dauguma skiria menkų pastangų vilioti darbuotojus ir suteikti jiems išskirtinių patrauklių darbo sąlygų, papildomų privalumų ir visa tai komunikuoti darbo skelbimuose. Apie patrauklų darbovietės įvaizdį rimtai mąsto tik nedidelė dalis darbdavių – dažniausiai tie, kurie susiduria su rimtais sunkumais, ieškodami darbuotojų, pvz., IT srities kompanijos, arba tie, kurie turi aiškią ir stiprią orientaciją į darbuotojus ir yra pasiryžę pritraukti į savo įmonę pačius geriausius specialistus“.

IT darbo skelbimuose – daugiausiai naudų

IT įmonių darbo skelbimai išsiskiria iš kitų – juose nurodoma kur kas konkretesnių naudų darbuotojams. Tokiose įmonėse įvardijami įvairiausi privalumai ne tik dirbti, bet ir pailsėti: poilsio zonos, stalo teniso, stalo futbolo stalai, žaidimų kompiuteriai ir netgi nemokami gėrimai bei užkandžiai.

Patys darbuotojai šiuo metu kaip svarbiausią aspektą darbe įvardija atlyginimą (daugiau kaip 80 proc. darbo paieškos portalo respondentų). Taip pat svarbu emocinis ir moralinis įvertinimas, santykiai su kolegomis (po 61 proc. respondentų), darbo pobūdis (60 proc.), galimybės kilti karjeros laiptais (58 proc).

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Ekonomika

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...