captcha

Jūsų klausimas priimtas

Valstybės remiamų pajamų didinimo siūlymą teiks Politinei tarybai

Socialinės apsaugos ir darbo ministrė Algimanta Pabedinskienė teiks siūlymus dėl valstybės remiamų pajamų didinimo Valdančiosios koalicijos politinei tarybai, praneša Socialinės apsaugos ir darbo ministerija.
BNS nuotr.
BNS nuotr.

Svarstomi du VRP padidinimo variantai – priklausomai nuo vidutinio darbo užmokesčio didėjimo iki 117 eurų arba atsižvelgiant į vidutinės senatvės pensijos kitimą – iki 111 eurų. Šiuo metu šis dydis yra 102 eurai. Pastarąjį kartą jis buvo didinamas 2008 rugpjūčio mėn. (nuo 235 litų iki 350 litų). Valstybės remiamos pajamos naudojamos apskaičiuojant socialinę piniginę paramą.

„Problemą, kai padidinus minimalųjį mėnesinį atlyginimą, o VRP likus to paties lygio, dalis sunkiau besiverčiančių žmonių patiria sunkumus dėl socialinių išmokų gavimo, turi padėti spręsti savivaldybės. Kviečiu tokiais atvejais ypač atidžiai ir jautriai reaguoti į paramos prašymus. Kiekviena savivaldybė turi valstybės suteiktą teisę ir galimybę esant poreikiui, kai šeimai ar vienam gyvenančiam asmeniui sunku išsiversti, skirti socialinę pašalpą ir su didesnėmis pajamomis ar kitą paramą,“ – primena ministrė A. Pabedinskienė. 

Atkreiptinas dėmesys, kad pagal savivaldybių administracijų pateiktų 2015 m. statistinių ataskaitų duomenis savivaldybės nepanaudojo apie 126 mln. eurų, t. y. 55 proc. šiai paramai skirtų lėšų; panašios tendencijos yra ir šiais metais. Siekiant, kad piniginei socialinei paramai teikti nepanaudotas lėšos būtų naudojamos tikslingai, t. y. pirmiausia kitai socialinei paramai finansuoti, socialinės apsaugos ir darbo ministrė, kaip ir kasmet, dar 2016 m. vasario 3 d. raštu kreipėsi į savivaldybių merus ragindama savivaldybes, perskirstant nepanaudotas lėšas, ir toliau kuo didesnę šių lėšų dalį skirti socialinės paramos prioritetinėms priemonėms vykdyti.

Vidutiniškai per vieną 2015 metų mėnesį socialinę pašalpą gavo 110,7 tūkst. asmenų. Palyginti su 2014 metais, vidutiniškai per mėnesį socialinę pašalpą gavusių asmenų skaičius sumažėjo 21 proc. 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Ekonomika

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...