captcha

Jūsų klausimas priimtas

Lietuva ir Kroatija energetikoje bus arčiau viena kitos

Lietuvą ir Kroatiją skiriantys pusantro tūkstančio kilometrų – ne kliūtis artimesniems santykiams. Ketvirtadienį energetikos ministras Rokas Masiulis su Kroatijos ekonomikos ministru Tomislavu Panenićiumi pasirašė susitarimą stiprinti bendradarbiavimą energetikos srityje.
BNS nuotr.
BNS nuotr.

Supratimo memorandumą abiejų šalių ministrai pasirašė Lietuvos prezidentūroje, kur lankėsi Kroatijos prezidentės Kolindos Grabar-Kitarović vadovaujama delegacija. Savo parašais ministrai patvirtino siekį stiprinti bendradarbiavimą energetikos srityje, užtikrinti  palankias sąlygas suskystintųjų gamtinių dujų (SGD) infrastruktūros plėtrai ir keistis patirtimi šioje srityje, skatinti regioninių elektros rinkų bendradarbiavimą, keistis branduolinių elektrinių uždarymo patirtimi.

„Lietuvos SGD terminalas pasaulyje laikomas pavyzdžiu, kaip užsitikrinti energetinį savarankiškumą. Kroatijai ypač vertinga Lietuvos patirtis, kaip per trumpą laiką sėkmingai įgyvendinti FSRU (laivo-saugyklos su išdujinimo įrenginiu) technologija pagrįstą projektą. Be to, Kroatija planuoja kartu su Slovėnija valdomos Krško atominės elektrinės eksploatavimo nutraukimo projektus. Šioje srityje Lietuva taip pat gali pasidalinti patirtimi“, – sakė energetikos ministras R. Masiulis.

SGD terminalą ketinančiai statyti Kroatijai Lietuvos patirtis aktuali priimant sprendimą, kokį terminalą statyti – antžeminį ar FSRU technologijos. Lietuvos pasirinkta FSRU technologija Europos Komisijos įvardijama kaip efektyviausia kaštų ir laiko prasme: tokio pobūdžio terminalai pastatomi greičiau nei antžeminiai ir yra pigesni. Tiek Lietuvos, tiek Kroatijos SGD terminalai Europos Komisijos įvardinti strateginiais projektais kuriant ES bendrą energetikos rinką ir užtikrinant energetinį saugumą.

Anot R. Masiulio, Lietuvą domina Kroatijos patirtis ugdant specialistus, gebančius dirbti su jūrinėmis SGD technologijomis. Dalis šiuo metu Klaipėdoje SGD terminale dirbančių specialistų – iš Kroatijos, informuojama ministerijos pranešime spaudai.

Birželio mėnesį Klaipėdos universitetas ir vienas didžiausių Kroatijos universitetų – Rijekos – jau pasirašė dvi bendradarbiavimo sutartis. Jos padės stiprinti Lietuvoje kuriamą SGD klasterį.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Ekonomika

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...