captcha

Jūsų klausimas priimtas

Daugiafunkcio komplekso statybos Vilniuje prasidės rugpjūtį

Vasaros pabaigoje turėtų pajudėti procesas dėl Daugiafunkcio komplekso ant Šeškinės kalno Vilniuje statybų. Tikimasi, kad pagaliau pavyks paskelbti koncesininko atrankos konkursą. Vilniaus taryba jau atsisakė minties būsimojo nacionalinio stadiono teritorijoje leisti statyti daugiabučius namus.
BNS nuotr.
BNS nuotr.

Nacionalinis stadionas pradėtas statyti dar sovietmečiu, tačiau jo griaučiai riogso jau daugiau nei du dešimtmečius, nesulaukdami statybininkų. Vis dėlto tikimasi, kad jau rudenį procesas pajudės – bent jau bus paskelbtas koncesininko atrankos konkursas.

Kol kas trečiadienio posėdyje Vilniaus taryba priėmė kelis sprendimus dėl Daugiafunkcio komplekso, kurio pagrindinis akcentas – stadionas, statybų. Miestui teks atsisakyti sumanymo leisti čia statyti daugiabučius namus. Šalia daugiafunkcio sveikatinimo, ugdymo, švietimo, kultūros ir užimtumo skatinimo komplekso tikėtasi leisti statyti ir namus, tokiu būdu padengiant dalį kaštų.

„Pagrindinis dalykas – gyvenamųjų namų statybos atsisakymas. Pirminė mintis buvo, kad tai gali padengti dalį kaštų, vėliau mūsų atlikta teisinė analizė parodė, jog yra teisinė rizika, kad tai būtų pripažinta kaip nepagrįstas ir neteisėtas dalykas dėl restitucijos aspektų, nes tai tik netiesiogiai pasitarnautų viešajam interesui“, – teigė meras Remigijus Šimašius.

Pagal teisės aktus valstybinė žemė gali būti perduota savivaldybei tik visuomeninei paskirčiai vykdyti. Koncesijos įstatymas taip pat numato, kad koncesijos konkurso laimėtojui žemė gali būti perduodama tik tiesioginiam projekto tikslui, bet ne komercinei veiklai.

Stadionas turėtų turėti ne mažiau kaip 15 tūkst. stacionarių vietų ir ne daugiau kaip 1500 kv. m sporto muziejaus patalpas. Koncesijos sutartis bus sudaroma 25 metams. Galutinis sprendimas dėl konkrečių sąlygų rangovo atrankos konkursui turėtų būti priimtas rugpjūčio 24-ąją vyksiančiame posėdyje ir iš karto po to bus skelbiamas atrankos konkursas.

Kaip rašė BNS, pagal ankstesnius planus, viso daugiafunkcio komplekso su stadionu projekto vertė sieks 91 mln. eurų – išlaidas stadiono, aikštynų ir visuomeninės paskirties objektų statyboms turėtų dalintis vyriausybė ir savivaldybė, taip pat ketinama panaudoti ES lėšas. Pagal ligšiolinius planus, vyriausybės investicijos neturėtų viršyti 53,39 mln. eurų. Valstybės partnerystė turėjo apimti 15 tūkst. stacionarių vietų stadiono ir iki 1,5 tūkst. kvadratinių metrų ploto sporto muziejaus patalpų sukūrimą, jų valdymą ir priežiūrą.

Naujausiame tarybos svarstomame koncesijos projekte nurodoma, kad savivaldybės indėlis tiek objektų statyboms, tiek valdymui per 25-erius metus siektų apie 12,3 mln. eurų.
 

Šaltinis www.15min.lt

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Ekonomika

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...