captcha

Jūsų klausimas priimtas

Vairuotojai padavė į teismą „Uber“ dėl darbuotojų teisių

Trečiadienį Londono tarnautojų teisme buvo iškelta byla bendrovei „Uber“. Du joje dirbą vairuotojai teigia, kad įmonė pažeidžia darbo sritį reglamentuojančias taisykles ir nesuteikia vairuotojams atostogų ar kompensacijos ligos metu, praneša BBC.
Scanpix/Reuters nuotr.
Scanpix/Reuters nuotr.

„Uber“, leidžiančios užsisakyti keleivių pervežimo paslaugas per išmaniąją programėlę, paslaugomis šiuo metu naudojasi maždaug 2 milijonai Londono gyventojų.

Šio teismo proceso metu bus aiškinamasi, ar „Uber“ samdomi vairuotojai yra laikomi jos darbuotojais, ar, kaip tvirtina pati „Uber“, jie yra laikomi dirbančiais savarankiškai. Šios dvi darbuotojų kategorijos teisiškai laikomos skirtingomis ir yra reglamentuojamos skirtingų nuostatų.

Tai pirmas kartas, kuomet „Uber“ susiduria su jai pradėtomis teisinėmis procedūromis Didžiosios Britanijos darbo rinkoje. Abi bylos, kurios šiuo metu laikomos neturinčiomis precedento, taps pavyzdžiu dar 17-ai ieškinių, nurodo bendrovės „Leigh Day“ teisininkai, atstovaują profesinę sąjungą GMB. Šios atstovai, savo ruožtu, teigia, kad „Uber“ savo samdomiems vairuotojams nesuteikia įprastų darbuotojų teisių ir šiuos vadina „partneriais“. Pati „Uber“ vairuotojus nurodo kaip dirbančius savarankiškai – šie, esą gali dirbti tiek, kiek nori, ir taip dažnai, kaip patys nustato.

Šaltinis www.elta.lt

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Ekonomika

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...