captcha

Jūsų klausimas priimtas

Elektros srautas „NordBalt“ jungtimi į Lietuvą – didžiausias per du mėnesius

Dėl sklandaus „NordBalt“ jungties darbo praėjusią savaitę iš Švedijos į Lietuvą ir Latviją atitekėjo daugiausiai elektros per pastaruosius du mėnesius. Tai lėmė, kad elektros kaina šiose šalyse smuktelėjo dešimtadaliu. Tuo tarpu Estijoje elektra pabrango 2 proc. ir beveik pasiekė Lietuvos ir Latvijos kainų lygį.
BNS nuotr.
BNS nuotr.

Praėjusią savaitę vidutinė elektros energijos kaina Lietuvoje ir Latvijoje, palyginti su laikotarpiu nuo liepos 4 iki 10 d., sumažėjo 10 proc. iki 31,88 EUR/MWh, pranešime spaudai rašo „Elektrum Lietuva“ smulkaus ir vidutinio verslo klientų vadovas Karolis Bagdonas.

Kainos Suomijoje ir Lietuvoje – beveik vienodos

Tuo tarpu Estijoje praėjusią savaitę elektra pabrango 2 proc. – iki 31,59 EUR/MWh. Elektros kaina šioje šalyje svyravo nuo 19,40 EUR/MWh iki 54,96 EUR/MWh.

Vienodos elektros kainos Suomijoje ir Estijoje laikėsi 100 proc. valandų jau trečią savaitę iš eilės. Tuo tarpu dėl sklandaus „NordBalt“ jungties darbo elektros kaina Lietuvoje prilygo elektros kainai Suomijoje net 91 proc. valandų. Elektros energija Lietuvoje buvo brangesnė už elektros energiją Suomijoje vidutiniškai vos 0,29 EUR/MWh.

Lietuva importavo daugiausiai elektros

Praėjusią savaitę elektrinės Baltijos šalyse pagamino 64 proc. visos reikalingos elektros energijos.

Lietuva importavo daugiausiai – net 80 proc. visos suvartotos elektros energijos. Latvijos elektros importas sudarė 40 proc. suvartotos elektros energijos, o Estija pagamino 31 proc. daugiau elektros nei suvartojo.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Ekonomika

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...