captcha

Jūsų klausimas priimtas

Ignalinos AE administracija susiduria su rimtomis problemomis

Ignalinos atominės elektrinės (IAE) generalinis direktorius Darius Janulevičius sako, kad dėl lėšų trūkumo ateityje gali tekti peržiūrėti visą eksploatavimo nutraukimo strategiją, o naujai statomų radioaktyvių atliekų tvarkymo įrenginių eksploatavimas gali tapti neįmanomas arba teks pereiti prie dalinio jų eksploatavimo. Dėl menko radioaktyvių atliekų tvarkymo infrastruktūros panaudojimo ir esamų pastatų konservavimo didėtų išlaikymo ir priežiūros kaštai, o ateityje vis tiek reikėtų nugriauti pastatus ir sutvarkyti teritoriją.
Reuters/Scanpix nuotr.
Reuters/Scanpix nuotr.

Pirmadienį IAE apsilankiusiems Europos Parlamento nariui Valentinui Mazuroniui, Seimo nariui Kęstučiui Daukšiui ir Visagino savivaldybės atstovų delegacijai direktorius pabrėžė, kad vykdant tokio masto pasaulyje analogų neturintį projektą eksploatavimo patirtį turinčių darbuotojų žinios ir kompetencijos tampa neįkainojamos, todėl strategijos peržiūrėjimas gali turėti tiesioginių pasekmių ne tik kaštų augimui, bet ir kompetencijų praradimui.

„Svarbu, kad procesai būtų įgyvendinami vadovaujantis eksploatavimo metu sukauptomis unikaliomis žiniomis, o nauji darbuotojai spėtų pasisemti patirties, kurią būtų galima ir toliau sėkmingai taikyti įgyvendinant panašaus pobūdžio projektus ateityje, todėl veikti turime nedelsiant“ – teigė D. Janulevičius.

D. Janulevičius taip pat pabrėžė, kad po 2020 metų bus vykdomi pagrindiniai išmontavimo darbai ir lėšų poreikis dėl technologinių procesų sudėtingumo negalės būti mažinamas. Reaktoriaus zonos ardymas yra nepertraukiamas procesas, kurio metu bus paliestos ypač pavojingos medžiagos, todėl technologiniu ir branduolinės saugos požiūriu procesas tinkamai gali būti vykdomas tik tuomet, kai yra pakankamai išteklių jį užbaigti.

Susitikimo dalyviai aptarė finansavimo ir Visagino miesto perspektyvas, taip pat būtinybę statyti naują Ignalinos atominės elektrinės informacijos centrą, ateityje galbūt tapsiantį miesto traukos centru.

Ignalinos AE periodiškai lankosi Lietuvos ir užsienio šalių Europos Parlamento nariai, siekdami susipažinti su elektrinės uždarymo darbų pažanga.

Ignalinos AE ir ateityje ketina organizuoti susitikimus su Europos Parlamento nariais ir kitomis suinteresuotomis šalimis siekiant užtikrinti tolesnį Ignalinos AE eksploatavimo nutraukimo finansavimą.

Šaltinis www.elta.lt

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Ekonomika

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...