captcha

Jūsų klausimas priimtas

Įdarbinimo agentūrų specialistai: vasarą itin sumažėjo darbuotojų pasiūla

Įdarbinimo agentūrų specialistai pastebi, kad šią vasarą itin sumažėjo darbuotojų pasiūla. Šiuo metų laiku kandidatų į laisvas darbo vietas visada būna mažiau, bet šiemet šis skaičius – keturis kartus mažesnis.
BNS nuotr.
BNS nuotr.

Daugiausiai šansų rasti gerai apmokamą darbą šiandien turi informacinių technologijų bei inžinerijos specialistai, mokantys kurią nors iš skandinavų kalbų. Šių šalių įmonės labai vertina Lietuvos specialistus, kurių produktyvumas bei atsidavimas darbui yra didesnis nei skandinavų.

Tačiau tokių darbuotojų šalyje trūksta, nes didžiąją dalį darbo jėgos Lietuvoje sudaro nekvalifikuoti darbuotojai. Dėl to darbdaviai priversti didinti atlyginimus esamiems specialistams. Kai kurios įmonės jau dabar samdo darbuotojus iš trečiųjų šalių. Manoma, kad ateityje jų bus įdarbinama vis daugiau.

Tuo metu nekvalifikuotų darbuotojų užmokestis auga dėl didinamos minimalios algos. Specialistai įspėja, kad tai pavojinga, nes tokių darbuotojų našumas nedidėja, o jei jų algos ir toliau kils, šalis gali tapti mažiau konkurencinga investuotojų akyse. Be to, laikui bėgant, kvalifikacijos neturinčių darbuotojų paklausa vis mažės.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Ekonomika

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...