captcha

Jūsų klausimas priimtas

Per savaitę AKM patvirtintas 19 šernų

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) informuoja, kad šią savaitę (liepos 11–15 d.) afrikinis kiaulių maras (AKM) Lietuvoje nustatytas 1 sumedžiotam ir 18 nugaišusių šernų, Estijoje – kiaulių ūkyje.
BNS nuotr.
BNS nuotr.

AKM virusu užsikrėtęs šernas buvo sumedžiotas Kaišiadorių rajono Palomenės seniūnijos miške, 3 gaišenos rastos Žeimių, po 1 – Užusalių ir Kulvos seniūnijų teritorijose (Jonavos r.), 5 gaišenos aptiktos Pravieniškių ir Rumšiškių (Kaišiadorių r.), 7 – Anykščių, Debeikių ir Troškūnų (Anykščių r.) ir 1 – Papilio (Biržų r.) seniūnijų apylinkėse.

Savivaldybėse, kuriose randami AKM užsikrėtę šernai, toliau vykdoma intensyvi gaišenų paieška, tikrinami maži kiaulininkystės ūkiai dėl biologinio saugumo reikalavimų įgyvendinimo.

Lietuvoje nuo šių metų pradžios nustatyta 117 AKM židinių vietų, virusas patvirtintas 183 šernams (147 gaišenoms, 36 sumedžiotiems).

Estijoje šią savaitę patvirtintas ketvirtas AKM protrūkis kiaulių ūkyje. Liga nustatyta Jarvoje, smulkiame ūkyje, kuriame buvo laikomos 5 kiaulės savo reikmėms. AKM diagnozuotas 1 kiaulei, tačiau visos buvo saugiai sunaikintos, atlikti dezinfekcijos darbai. Aplink ūkį 3 km ir 10 km spinduliu nustatytos apsaugos ir priežiūros zonos.

VMVT primena, kad radus šerno gaišeną, apie tai reikia informuoti teritorines valstybines maisto ir veterinarijos tarnybas arba paskambinti nemokamu, visą parą veikiančiu telefono numeriu 8 800 40403.

Šerno gaišenų negalima liesti ar judinti, mėginti transportuoti, perspėjama pranešime spaudai. Mėginius paims ir visus darbus, susijusius su saugiu gaišenos sunaikinimu, atliks atvykę specialistai.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Ekonomika

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...