Verslas

2016.07.11 15:27

Nepaisant „Brexito“, gali susijungti Londono ir Frankfurto biržos

Jolanta Paškevičiūtė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2016.07.11 15:27

Vokietijos vertybinių popierių birža perspėjo savo akcininkus iki antradienio apsispręsti, ar nori keisti turimas akcijas į naujos, su Londono birža sujungtos, bendrovės akcijas. Frankfurto birža teigia svarstanti, kaip sumažinti planuojamo susijungimo su Londono finansų  birža trukdžius.

Londono biržoje beveik 99 procentai akcininkų jau balsavo už sąjungą su Frankfurto birža. Partneriai šių metų pradžioje susitarė dėl susijungimo, bet britų balsai dėl pasitraukimo iš Europos Sąjungos kelia klausimų, kaip sandoris gali būti įgyvendinamas.

Pagal susitarimo taisykles, 75 procentai Vokietijos biržos akcininkų turi sutikti, kad pakeis turimas akcijas į naujos, su Londono birža susijungusios bendrovės akcijas, jie balsuos antradienį.

Pasak biržų atstovų, po susijungimo tai bus viena didžiausių pasaulyje vertybinių popierių biržų, su ja galės varžytis tik Niujorko birža. Sandoris leis kasmet sutaupyti maždaug 500 milijonų dolerių. Analitikų nuomonės ima skirtis – ar po „Brexito“ finansų centras iš Londono sičio pajudės į žemyną.

„Žinoma, Britanijos bankams nebus leista tęsti tokią pat veiklą kaip dabar. Ji persikels į žemyną, Frankfurtą, Dubliną, Paryžių, bet tikriausiai Frankfurtą, nes jis Europos centre, jame – Europos Centrinio banko būstinė“, – teigė „Deutsche Boerse“ analitikas Robertas Halveras..

Kaip pranešama, susijungus biržoms Vokietijos akcininkai – gaus 54,4 procento akcijų, Londono biržos – 45,6 procento.

Abu partneriai tikisi, kad susijungę galės tvirtai konkuruoti su Jungtinių Valstijų ir Honkongo biržomis. Jungtis jos bandė dar 2000 metais, bet tuomet nepavyko suderinti sąlygų. Sandoriui dėl susijungimo turi pritarti Europos Sąjungos vadovybė.