captcha

Jūsų klausimas priimtas

Žadama investuoti į geležinkelių infrastruktūros plėtrą

„Lietuva ruošiasi įgyvendinti plataus užmojo investicijų į geležinkelius programą iki 2030 m. Šis siekis tiesiogiai padės įgyvendinti Europos Sąjungos (ES) tikslus“, – tai susisiekimo ministras Rimantas Sinkevičius šiandien, birželio 20-ąją, pabrėžė Roterdame (Nyderlandų Karalystė) vykstančioje TEN-T dienų konferencijos tarpinstitucinėje sesijoje.
V. Skaraičio (BFL) nuotr.
V. Skaraičio (BFL) nuotr.

„Transeuropinio transporto tinklo (TEN-T) projekto įgyvendinimas yra naujoviškas ir sudėtingas reiškinys, todėl svarbu aiškiai nustatyti pagrindinio tinklo koridorių plėtros prioritetus. Rytinėje ES dalyje mums pavyko suteikti prioritetą geležinkelių plėtrai – pradėtas įgyvendinti labai svarbus tarpvalstybinis projektas „Rail Baltica“. Planuojame skirti investicijas mūsų geležinkelių elektrifikavimui. Krovinio vežimo geležinkeliais koridoriai – tai dar viena prioritetinė sritis“, – sakė susisiekimo ministras R. Sinkevičius.

Ministro teigimu, reikia siekti pagrindinio tinklo ir krovinių vežimo geležinkeliais koridorių glaudesnės sąveikos. Tai ne tik leis įgyvendinti pagrindinius tarpvalstybinius geležinkelių projektus, bet ir gauti didžiausią naudą iš investicijų į geležinkelių infrastruktūrą, rašoma pranešime spaudai.

Geležinkelių eismo valdymo sistemos (ERTMS) diegimas taip pat yra vienas prioritetų. Diegti šią sistemą būtina, kad tarpusavyje būtų suderintos tarpvalstybinių geležinkelių sistemos ir geležinkelių tinklai gerai veiktų.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Ekonomika

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...