captcha

Jūsų klausimas priimtas

Seime pritarta siūlymui, kuris darbdaviams sukels šoką

Seimo Socialinių reikalų ir darbo komitetas trečiadienį tęsia pasiūlymų nagrinėjimą naujam Darbo kodeksui, kuris palengvins darbuotojų atleidimą, sutrumpins įspėjimo terminus, sumažins išeitines išmokas ir apkarpys kasmetines atostogas.
V. Skaraičio (BFL) nuotr.
V. Skaraičio (BFL) nuotr.

Darbo kodekso pakeitimų siekė darbdavių atstovai, tačiau profesinės sąjungos nesutinka su kai kuriais siūlymais, kurie stipriai pablogins darbuotojų padėtį.

Tačiau trečiadienį parlamentarai pritarė visiškai naujam Vytauto Matulevičiaus siūlymui, kad darbdavys darbuotojų skatinimui turėtų skirti ne mažiau nei 25 proc. gaunamo pelno.

Parlamentaras buvo pasiūlęs platesnį siūlymą, kad ši lėšų suma būtų neapmokestinama pelno mokesčiu, tačiau politikai komitete pasiūlė V. Matulevičiui registruoti siauresnį variantą, mat, jų nuomone, siūlymas neapmokestinti ketvirtadalio gaunamo pelno mokesčiu gali būti traktuojamas kaip mokestinės naštos mažinimas darbdaviams.

Darbdavių atstovė Rūta Skyrienė šiam siūlymui nepritaria, profesinių sąjungų atstovas, advokatas Nerijus Kasiliaskas sako, kad tai labiau politinis sprendimas, kurio pasekmės sunkiai numatomos.

Tačiau kadangi Seimas dar balsuos dėl viso Darbo kodekso priėmimo, tai egzistuoja tikimybė, jog ši nuostata išnyks.

Taip pat Seimo valdyba nusprendė naujojo Darbo kodekso priėmimo procedūrą perkelti iš ketvirtadienio į kitos savaitės Seimo posėdžius.

Šaltinis www.delfi.lt

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Ekonomika

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...