captcha

Jūsų klausimas priimtas

Pasirašytas Lietuvos ir Irano ekonominio bendradarbiavimo susitarimas

Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius ir Irano investicijų, ekonomikos ir techninės pagalbos organizacijos prezidentas, Irano ekonomikos ir finansų viceministras Mohammadas Khazaei gegužės 29 dieną pasirašė tarpvyriausybinį susitarimą dėl ekonominio bendradarbiavimo.
URM nuotr.
URM nuotr.

Susitarimu šalys sieks sukurti palankų investicinį klimatą kitos šalies investuotojams ir sudaryti sąlygas abiejų šalių ūkio subjektams užmegzti ryšius ir bendradarbiauti tiesiogiai, įskaitant smulkias ir vidutines įmones. Susitarimo tikslams pasiekti sutarta dėl bendros Lietuvos ir Irano tarpvyriausybinės ekonominio bendradarbiavimo komisijos sudarymo, rašoma pranešime žiniasklaidai.

L. Linkevičiaus delegacija taip pat susitiko su Irano mokslo, tyrimų ir technologijų ministru, kuriam buvo pristatytas Lietuvos universitetų technologinių studijų potencialas, atvirų prieigos centrų universitetuose veikla ir galimybės vykdyti bendrą mokslinę tiriamąją veiklą. Irano ministras pažymėjo, jog jo šalies aukštosios mokyklos yra gerai žinomos dėl inžinerinių specialybių ruošimo, todėl Irano specialistus domintų glaudesni ryšiai su Lietuvos aukštosiomis mokyklomis. Jis taip pat pažymėjo tikįs, kad ras galimybių kartu su verslo atstovais susipažinti su Lietuvos mokslo sistema artimiau. 

Susitikime su Žemės ūkio ministerijos vadovais Lietuvos ministras aptarė galimybes gauti importo sertifikatus į Iraną mėsos produkciją gaminančioms Lietuvos įmonėms. L. Linkevičius taip pat pažymėjo, jog pasirašius tarpvyriausybinį ekonominio bendradarbiavimo susitarimą pavyks greičiau susitarti ir dėl specializuotų, tarpžinybinių susitarimų. Anot ministro, Lietuva tikisi, kad Iranas artimiausiu metu bus pasirengęs tokį susitarimą sudaryti ir bendradarbiavimo žemės ūkio, maisto technologijų srityse.

Vizito metu Irano pramonės ir prekybos rūmuose taip pat surengtas Irano ir Lietuvos verslo forumas.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Ekonomika

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close