captcha

Jūsų klausimas priimtas

V. Andriukaitis: Astravo AE nebus taikomi dvigubi standartai

Ministras pirmininkas Algirdas Butkevičius penktadienį susitiko su už sveikatą ir maisto apsaugą atsakingu eurokomisaru Vyteniu Andriukaičiu, kuris pristatė Europos Komisijos (EK) parengtas rekomendacijas Lietuvai. Susitikime didelis dėmesys buvo skirtas mokesčių reformai ir branduolinei saugai regione.
V. Skaraičio (BFL) nuotr.
V. Skaraičio (BFL) nuotr.

V. Andriukaitis sako, kad Baltarusija, Europos Komisijos duomenimis, atsižvelgia į visas rekomendacijas dėl statomos Astravo atominės elektrinės (AE). Pasak jo, šiai jėgainei negali būti taikomi dvigubi saugumo reikalavimai.

„Mes neturime duomenų, kurie galėtų patvirtinti, kad Baltarusijai šis klausimas nerūpi – vyksta bendradarbiavimas, į visas rekomendacijas Baltarusija atsižvelgia. Visi saugumo reikalavimai bus keliami ir toliau, vyks kontrolė.

Ar Suomijos, ar Baltarusijos atveju reikalavimai bus vienodi – dvigubų standartų čia nebus, nes tai yra saugumo klausimai ir čia kompromisų nebus“, – teigia V. Andriukaitis.

EK manymu, didžiausi iššūkiai, su kuriais susiduria Lietuva, yra atotrūkis tarp turtingųjų ir vargingai gyvenančių asmenų – Lietuvai rekomenduojama sumažinti mokesčių naštą mažai uždirbantiesiems, bet biudžeto praradimus atsiimti per įvestus tokius mokesčius, kaip turto ar automobilių.

„Yra priemonių, kurios reikalauja plačių nacionalinių susitarimų, ir EK tai akcentuoja. Ypatingai kalbant apie giluminę mokesčių reformą, be kurios Lietuva tikrai negalės ateityje judėti, – mokestinės bazės išplėtimo, mokesčių, kurie galėtų sumažinti krūvį skurdesnei visuomenės daliai ir mažas pajamas turintiems dirbantiems žmonėms.

Tos mokestinės sistemos peržiūra, aišku, yra ilgalaikė, ji reikalautų plataus nacionalinio sutarimo, plataus socialinių partnerių įsitraukimo. Visiškai suprantama, kad tai yra ir politinio kalendoriaus dalykas“, – sako V. Andriukaitis.

Premjeras, paklaustas dėl minimos atskirties, teigia, kad rekomendacijoms įtakos turėjo ankstesnės vyriausybės valdymo laikotarpiu sumažintos pensijos ir darbo užmokestis. Anot premjero, atskirtį turėtų sumažinti kompensuojamos pensijos, taip pat ketinimai didinti neapmokestinamą pajamų dydį, o nuo liepos – slaugytojų ir gydytojų atlyginimus.

Taip pat pabrėžiamas darbingo amžiaus žmonių netekimas. Mūsų šalis raginama gerinti inovacijų politiką ir skatinti technologijų kūrimą bei jų panaudojimą.

Šalims skirtas rekomendacijas aptars Europos Sąjungos narių ministrai, o po mėnesio jas tvirtins Europos Vadovų Taryba. Valstybės narės turėtų atsižvelgti į rekomendacijas planuodamos šių ir kitų metų bendrąją šalies politiką ir nacionalinius biudžetus.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Ekonomika

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...