captcha

Jūsų klausimas priimtas

Nesutariama, kada reikėtų švelninti skolos naštą Graikijai

Euro zonos bei Tarptautinio valiutos fondo (TVF) pareigūnai ir vėl patiria sunkumų dėl Graikijos įsiskolinimų krizės. Tiesa, dabar kalti ne Atėnai, o pareigūnų nenoras susitarti dėl galimo skolų naštos Graikijai švelninimo. Apie tai praneša „Reuters“.
Reuters/Scanpix nuotr.
Reuters/Scanpix nuotr.

Euro zonos atstovai jau pradėjo derybas dėl galimo Graikijos įsiskolinimų švelninimo, tačiau galutinį savo sprendimą siekia atidėti iki 2018 metų. TVF savo ruožtu teigia, kad Graikijos skolos grąžinimas nėra tvarus procesas, o šalies investuotojams šiuo metu reikia daugiau aiškumo.

Analitikai mano, kad euro zonos finansų ministrai, susitiksią jau ateinantį ketvirtadienį, greičiausiai paruoš laikiną, sąlyginį planą, nurodo posėdį rengiantys pareigūnai. Svarbiausia, pasak jų, pasiekti mažėsiančią Graikijos skolos naštą nemažinant pačio įsiskolinimo, t. y. pakeisti jos sąlygas: sumažinti palūkanas, pratęsti terminus, riboti įmokas priklausomai nuo šalies ekonomikos augimo.

Dar gegužės 9 d. finansų ministrai savo patarėjams nurodė išnagrinėti, ar tokios specifinės priemonės gali būti Graikijai pasiūlytos „kraštutiniu atveju“ 2018-aisiais. Beje, šios priemonės būtų taikomos tik jeigu šalis įvykdytų visas sutartas reformas. Prierašas „kraštutiniu atveju“ atsiranda visuose euro zonos pareigūnų pasisakymuose nuo pat 2012 metų lapkričio. Daugiausiai šiai pozicijai prieštarauja Vokietija, nurodanti, kad tokių priemonių gali „ir visai neprireikti“.

TVF atstovams tokių abejonių nekyla. „Norint užtikrinti skolos tvarumą (...) mūsų partneriai Europoje turi būtinai imtis ryžtingų veiksmų. Svarbiausia – užtikrinti ir toliau švelninamą oficialią skolą“, – teigiama TVF pranešime.

Šaltinis www.elta.lt

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Ekonomika

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close